Lazim Destani shumë krenar për sukseset e Blerimit

Lazim Destani shumë krenar për sukseset e Blerimit

Filantropi dhe biznismeni i njohur shqiptar, Lazim Destani, mbrëmë ka marrë pjesë në shfaqen e premierës së filmit  “Nur Gott kann mich Richten” (“Vetëm Zoti mund të më gjykojë”). Biznismeni tetovar, nuk kishte si të mungoj në Festivalin e filmit në...
read more
Arben Travari: “Kjo nuk është fushatë inati, synojmë përparimin e gjithë shtresave të shoqërisë”, në intervistën ekskluzive për Bon Zo

Arben Travari: “Kjo nuk është fushatë inati, synojmë përparimin e gjithë shtresave të shoqërisë”, në intervistën ekskluzive për Bon Zo

Arben Taravari është kandidati zyrtar i Aleancës për Shqiptarët për Kryetar të Komunës së Gostivarit. Një personalitet i cili mban mbi supe një sërë eksperiencash si kombëtare ashtu edhe ndërkombëtare dhe që vendosi të sakrifikojë postin Min...
read more
Tuna e prezanton Tianin me një nga miqtë e saj më të mirë, “të dashurin” që nuk e pranoi kurrë (Foto)

Tuna e prezanton Tianin me një nga miqtë e saj më të mirë, “të dashurin” që nuk e pranoi kurrë (Foto)

Ylli Limani dhe Tuna Sejdi kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë miq shumë të mirë, që nga koha kur këngëtarja ndërpreu marrëdhënien me Cozman, reperin e “Babastars”. Një periudhë kohe ata i shihnim kudo bashkë, aq sa u aludua se...
read more
Rita Ora, një tatuazh i ri në…

Rita Ora, një tatuazh i ri në…

Si shumë artistë të njohur, edhe këngëtarja Rita Ora ka një pasion të veçantë për tatuazhet! Ajo ka në total 20 në të gjithë trupin, i preferuari i saj është ai që ka në dorë. Megjithatë, ylli i “Your Song”...
read more
Tenisti shqiptar Besir Durguti, në turneun prestigjoz Antalya Future 2017

Tenisti shqiptar Besir Durguti, në turneun prestigjoz Antalya Future 2017

Si duket  viti 2017 mund të karakterizohet si viti i tenistit shkupjan, Besir Durguti. Pas sukseseve të një pas një, ai nuk ndalet me kaq dhe vazhdon sfidën e rradhës në Antalia të Turqisë. Ai po merr pjesë këto ditë...
read more
Rritet numri i të lënduarve nga dhuna policore në Katalonjë

Rritet numri i të lënduarve nga dhuna policore në Katalonjë

Gjithsej 761 njerëz janë lënduar, teksa policia spanjolle ka përdorur forcën në përpjekje për të penguar votimin në referendumin për pavarësi në Katalonjë, kanë bërë të ditur zyrtarët katalanas të urgjencave. Qeveria spanjolle ishte zotuar ...
read more
Kriza e Milanit, klubi vendos për Montelën!

Kriza e Milanit, klubi vendos për Montelën!

Stoli i Vinçenco Montelës lëkundet, por nuk rrëzohet. Pas ndeshjes së humbur ndaj Romës (e treta në këtë kampionat pas Lacios dhe Sampdorias), trajneri kuqezi nuk është në rrezik dhe Fasone e Mirabeli, dy drejtuesit e “Djallit”, kanë biseduar ...
read more
Keni një punë zyre? Ja sa kilometra duhet të ecni në ditë

Keni një punë zyre? Ja sa kilometra duhet të ecni në ditë

Të kaluarit shumë orë në karrige dhe përpara kompjuterit dëmton rëndë shëndetin tuaj. Në këtë përfundim ka dalë një studim i fundit, në të cilin thuhet se qëndrimi për një kohë të gjatë në zyrë dëmton rëndë zemrën tuaj. Sipas...
read more
Nëse flini të inatosur do të keni probleme serioze me shëndetin

Nëse flini të inatosur do të keni probleme serioze me shëndetin

Kemi dëgjuar shpesh çifte të cilët thonë: Mos u shtrini për të fjetur kur jeni ende të inatosur. Megjithatë duket që kjo këshillë nuk është vetëm për hir të marrëdhënies burrë-grua, por ka dhe rëndësinë e vet shëndetësore. Një kërkim...
read more
(Video) Terror në Las Vegas, një grup i armatosur sulmon qytetin!

(Video) Terror në Las Vegas, një grup i armatosur sulmon qytetin!

Autoritetet në Las Vegas, Nevada, SHBA janë alarmuar mëngjesin e sotëm (orët e para të mëngjesit me orën lokale), ku një grup personash të armatosur kanë mësyrë në zonën pranë kazinosë Mandalay Bay Casino duke qëlluar me armë këdo që...
read more