FIBA publikon udhëzimet për kthimin në basketboll

FIBA publikon udhëzimet për kthimin në basketboll

Udhëzimet e FIBA-s, të botuara në anglisht, frëngjisht dhe spanjisht, janë kryesisht për Federatat Kombëtare që janë duke kërkuar drejtim dhe këshilla për rinisjen e aktiviteteve dhe garave të basketbollit. Udhëzimet dhe mjeti i vlerësimit të rrezikut do të shërbejnë...
read more
Futbollistët që kanë lidhje familjare mes vete

Futbollistët që kanë lidhje familjare mes vete

Përdoruesit në Reddit e kanë krijuar një listë të futbollistëve të cilët kanë lidhje familjare me njëri-tjetrin, por për të cilat lidhje nuk është folur shumë në botën e futbollit. Përderisa shumë tifozë të futbollit mund t’i njohin ras...
read more
Klubeve të futbollit në Kosovë u lejohen stërvitjet

Klubeve të futbollit në Kosovë u lejohen stërvitjet

Ministria e Shëndetësisë në Kosovë ka njoftuar se që nga 18 maji, klubeve të futbollit u lejohen aktivitetet stërvitore. Drejtori i Departamentit për Informim në ministrinë e Shëndetësisë, Faik Hoti, përmes një postimi në Facebook, ka thënë ...
read more
Këto janë fanellat e reja të Realit

Këto janë fanellat e reja të Realit

Portali i specializuar ‘Footyheadlines’ ka publikuar një model të ri se cila mund të jetë fanella e re e Real Madrid për sezonin e ardhshëm. Në imazhin e ri të fanellës së Real Madridit të publikuar nga Footyheadlines, qafa (jakat),...
read more
Mourinho: Këshillë për kolegët që nuk duan të luajnë

Mourinho: Këshillë për kolegët që nuk duan të luajnë

Në Angli debati për rifillimin apo jo të Premier Leagues po bëhet gjithnjë e më i zjarrtë, ndonëse qeveria angleze dhe Federata e Futbollit kanë dhënë miratimin që skuadrat të zbresin në fushë që prej fillimit të muajit qershor dhe...
read more
Pranohet propozimi i FIFA-s, ndryshime përkohësisht në rregulloren e futbollit

Pranohet propozimi i FIFA-s, ndryshime përkohësisht në rregulloren e futbollit

read more
Del orari i plotë e ndeshjeve të fundjavës në Bundesligë

Del orari i plotë e ndeshjeve të fundjavës në Bundesligë

Qeveria e Angela Merkel të mërkurën dha lejen për dy nivelet e para, të cilat janë pezulluar që nga marsi për shkak të pandemisë koronavirus, të rifillojnë pas dyerve të mbyllura në gjysmën e dytë të majit. Pas një takimi...
read more
Rreth 6 milionn dollarë do të ndahen për 800 tenistë

Rreth 6 milionn dollarë do të ndahen për 800 tenistë

Apeli i disa tenistëve elitar ka sjell rezulatet e para, pasi që janë grumbulluar 6 milion dollarë që do të dedikohen për 800 tenistë dhe teniste me nevojë, të cilët nuk kanë të ardhura, pasi që janë ndërprerë të gjitha...
read more
Futbolli ndërkombëtarë rinis më 8 maj, atje ku nuk pritej

Futbolli ndërkombëtarë rinis më 8 maj, atje ku nuk pritej

 Edhe pse ndoshta pritej që Bundesliga të jetë kampionati i parë futbollistik që do të vazhdojë sezonin e anuluar, për shkak të pandemisë “Covid 19”, duket se ky “titull” do ti takojë Koresë së Jugut. Ajo ka qenë një frymëzim...
read more
Rifillimi i La Ligas, presidenti Tebas jep detajet e fundit

Rifillimi i La Ligas, presidenti Tebas jep detajet e fundit

Dy ligat e para në Spanjë po planifikojnë të rifillojnë sezonin në qershor me yjet e LaLiga që kthehen në stërvitje këtë javë. Lojtarët duhet të testohen për koronavirus në ditët në vijim dhe rezultatet negative do t’i lejojnë ata...
read more
1 2 3 171