E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”

E konfirmon kushëriri: “Pochettino mund ta zëvendësojë Allegrin te Juventusi”

Mauricio Pochettino mund të largohet nga Tottenhami për t’iu bashkuar Juventusit, thotë kushëriri i tij. Argjentinasi është një ndër kandidatët për ta zëvendësuar Massimiliano Allegrin, që konfirmoi largimin pas triumfit në Serie A. Pochettino ishte lidhur në të kaluarën me...
read more
Formula 1 në zi, shuhet kampioni i botës

Formula 1 në zi, shuhet kampioni i botës

Bota e Formula 1 vajton për ndarjen nga jeta të kampionit të Botës, Niki Lauda. Ish piloti i famshëm austriak, 3 herë kampion bote u nda nga jeta në moshën 70 vjeçare: Nikii “Me shumë dhimbje iu njoftojmë se Niki...
read more
Lacio e Strakoshës fiton Kupën e Italisë, thyen në finale Atalantën e Gjimshitit

Lacio e Strakoshës fiton Kupën e Italisë, thyen në finale Atalantën e Gjimshitit

lacialët fituan 2-0 ndaj bergamaskëve, duke mundësuar fitimin e trofeut të dytë më të rëndësishëm në futbollin italian. Sukses edhe për Igli Taren Lacio fitoi mbrëmë Kupën e Italisë, pasi mundi në final skuadrën e Atalantës, me rezultatin 2-...
read more
Finale angleze mund të kemi edhe në Europa League (FOTO+VIDEO)

Finale angleze mund të kemi edhe në Europa League (FOTO+VIDEO)

Një finale angleze mund të kemi edhe në garën tjetër të futbollit evropian, Europa League. Pretendentë në garë janë Arsenal dhe Chelsea, përballë Valencias dhe Eintracht Frankfurt. Ndeshjet e para të gjysmëfinales kanë përfunduar Arsenal 3-1 Va...
read more
E pabesueshme, dyshja e Ajaxit që agjëroi vrapoi më shumë sesa disa të tjerë në fushë

E pabesueshme, dyshja e Ajaxit që agjëroi vrapoi më shumë sesa disa të tjerë në fushë

Hakim Ziyech dhe Noussair Mazraoui ishin duke agjëruar gjatë ndeshjes së mbrëmshme gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër Tottenhamit. Mirëpo, mungesa e ushqimit dhe pijes nuk duket se ndikoi në nivelin e tyre të energjisë. Dyshja e klubit ho...
read more
Zyrtare, Juve-Inter në 24 korrik në qytetin e pronarit zikaltër!

Zyrtare, Juve-Inter në 24 korrik në qytetin e pronarit zikaltër!

Tashmë është zyrtare Juventusi do të kthehet këtë vërë në Kinë aty ku ka fituar trofeun e Superkupës së Italisë në vitet 2012 dhe 2015 respektivisht në Pekin dhe Shanghai. Këtë herë bardhezinjtë në Kinë do të shkojnë për t’u...
read more
Provokojnë mediat serbe: Shaqiri dhe Lovren kanë festuar duke sharë para kamerës (VIDEO)

Provokojnë mediat serbe: Shaqiri dhe Lovren kanë festuar duke sharë para kamerës (VIDEO)

Liverpooli bëri mbrekullinë dje në mbrëmje duke përmbysur disavantazhin 3-0 të pësuar nga Camp Nou një javë. Të kuqtë siguruan finalen e dytë radhazi në Champions duke shkaterruar 4-0 Barcelonën në Anfield Road. Por mediat serbe janë kapur Xhe...
read more
Messi u vërshëllye nga tifozët e Barcelonës pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

Messi u vërshëllye nga tifozët e Barcelonës pas eliminimit nga Liga e Kampionëve

Lionel Messi është përfshirë në një incident të turpshëm me tifozët e Barcelonës në aeroportin e Liverpoolit. E përditshmja sportive spanjolle, “Mundo Deportivo” raporton se ylli argjentinas është përballur me tifozë të nervozuar të skuad...
read more
Messi në gjende të rëndë psikologjike, ja çfarë i ndodh pas eliminimit….

Messi në gjende të rëndë psikologjike, ja çfarë i ndodh pas eliminimit….

Messi në gjende të rëndë psikologjike, ja çfarë i ndodh pas eliminimit….  Barcelona kujtoi se ishte kualifikuar dhe bëri një paraqitje katastrofë në “Anfield” përballë Liverpoolit. Humbja 4-0 i kushtoi shumë skuadrës së Valverdes e cila u...
read more
Guardiola trajneri më i mirë në Premier ligë për muajin prill

Guardiola trajneri më i mirë në Premier ligë për muajin prill

Londër, 7 maj – Premier liga angleze e shpalli Jozep Guardiolën si trajnerin më të mirë për muajin prill. Udhëheqësi i Mançester sitit është në rrugë të mirë “qytetarëve” t’u sjellë edhe një trofe prej ndeshjeve të kampionatit. Nën ...
read more
1 2 3 147