Napoli interesohet për Denis Suarez-in e Barcelonës

Napoli interesohet për Denis Suarez-in e Barcelonës

Sipas “Corriere dello Sport”, Napoli është i interesuar për të përforcuar skuadrën me një prej lojtarëve të Barcelonës. Bëhet fjalë për mesfushorin Denis Suarez, një futbollist që i pëlqen shumë trajnerit Maurizio Sarri. Napoli ka gjithë verën që e kërkon...
read more
Granit Xhaka, lojtari i vitit në Zvicër

Granit Xhaka, lojtari i vitit në Zvicër

Përfaqësuesi i kombëtares së Zvicrës me prejardhje shqiptare, Granit Xhaka, është zgjedhur si lojtari i vitit në Zvicër. “Granit Xhaka, lojtari i vitit në Zvicër”, shkruan në faqen zyrtare të përfaqësuese zvicerane. Ky çmim për Xhakën vje...
read more
Futbollisti shqiptar shpallet si më i mirë i Zvicrës për vitin 2017

Futbollisti shqiptar shpallet si më i mirë i Zvicrës për vitin 2017

Zvicra ka përzgjedhur Granit Xhakën si futbollistin më të mirë të shtetit për vitin 2017. Federata e Futbollit e Zvicrës ka përzgjedhur mesfushorin e Arsenalit, Granit Xhaka si lojtarin më të mirë të vitit. “Lojtari zviceran i vitit: Granit Xhak...
read more
Liverpool thyen rekordin e klubit për zëvendësuesin e Coutinhos

Liverpool thyen rekordin e klubit për zëvendësuesin e Coutinhos

Liverpool tashmë ka gjetur zëvendësuesin e brazilianit Philippe Coutinho, i cili me gjasë do të transferohet në Barcelonë. Është vetëm çështje orësh transferimi i Philippe Coutinhos nga Liverpooli në Barcelonë, pasi të dy skuadrat janë shumë ...
read more
Flet Zidane pas barazimit me Valencian

Flet Zidane pas barazimit me Valencian

Zidane thotë se Reali meritoi më shumë ndaj Valencias. Real Madridi ka barazuar 2:2 me Valencian në “Santiago Bernabeu”, duke lëshuar dy pikë që në xhiron e dytë të La Ligas. Pavarësisht barazimit, trajneri i “Los Blancos”, Zinedine Zidane, ...
read more
Dembele: “Realizova ëndrrën fëmijërore”

Dembele: “Realizova ëndrrën fëmijërore”

Dembele është prezantuar në “Camp Nou” para qindra tifozëve. Barcelona ka kompletuar transferimin e sulmuesit të Borussia Dortmundit, Ousmane Dembele, për 105 milionë euro. Shifra e transferimit mund të arrijë deri në 145 milionë me bonuse. 20 ...
read more
Dembele ‘turpërohet’ gjatë prezantimit në Barcelonë

Dembele ‘turpërohet’ gjatë prezantimit në Barcelonë

Sulmuesi francez, Ousmane Dembele sot është prezantuar si lojtar i ri i Barcelonës. Ousmane Dembele gjatë ditës së sotme është prezantuar si pjesë përforcuese e strukturës së re të klubit të Barcelonës, duke befasuar të gjithë të pranishmit n...
read more
Shkëlqen Majlinda Kelmendi, shpallet xhudistja më e mirë në botë

Shkëlqen Majlinda Kelmendi, shpallet xhudistja më e mirë në botë

‘’Ky çmim është Everesti për mua’’, kanë qenë këto fjalët e para me të cilat është shprehur sportistja e mirënjohur Majlinda Kelmendi pasi fitoi çmimin ‘’Best Female Judoka Today’’. Kampionia shqiptare është nderuar mbrëmjen e d...
read more
Nga Ohri në… Champions,  Valoni që mbeti shqiponjë

Nga Ohri në… Champions, Valoni që mbeti shqiponjë

Emri i tij mund të jetë alergji, nëse mendohet për Behramin dhe zgjedhjen e tij zvicerane, por Ahmedi është historia e kundërt, edhe më shumë nëse mendohet për Kabashin, dikur shok skuadre te moshat kuqezi. Përralla e fantazistit buzë lumit...
read more
Zidane konfirmon lëndimin e yllit të realit

Zidane konfirmon lëndimin e yllit të realit

Ziendien Zidane ka konfirmuar se Raphael Varane nuk do të luajë ndaj Valencias Raphael Varane, mbrojtësi i Real Madridit, do të mungoj në ndeshjen ndaj Valencias. Francezi ka lënduar muskulin e këmbës, dhe të dielën do të pushoj. “Varane dëshiron...
read more