Arda Turan refuzon të largohet nga Barcelona

Arda Turan refuzon të largohet nga Barcelona

Arda Turan ka refuzuar të largohet nga Barcelona Gjatë këtyre ditëve është përfolur se Arda Turan është në prag të largimit nga Barcelona dhe rikthimit te klubi ku bëri emër, Galatasaray. Por, ish anëtari i Atletico Madridit ka befasuar të...
read more
Barcelona tash me oferta të reja

Barcelona tash me oferta të reja

Barcelona tashmë ka nisur të kërkoj pasardhësin e Neymarit Ylli i Barcelonës, Neymar gjatë këtyre ditëve ka shumë gjasa që t’i bashkohet klubit francez, PSG, për 222 milionë euro. Kurse, Barcelona tashmë ka nisur të kërkoj pasardhësin e sulmu...
read more
Arlind Ajeti kalon në skuadër të re

Arlind Ajeti kalon në skuadër të re

Arlind Ajeti edhe zyrtarisht është larguar nga skuadra e Torinos Torino edhe zyrtarisht ka njoftuar se Arlind Ajeti është huazuar për një sezon në Crotone, skuadër e cila ka mundësi që ta blejë në fund. Ajeti verën e kaluar u...
read more
10 lojtarët që u transferuan me çmim jo real

10 lojtarët që u transferuan me çmim jo real

Vit pas vite kemi transferime shumë të shtrenjta të lojtarëve, të cilët asnjëherë nuk i merituan ato para Skuadra të mëdha evropiane vazhdimisht shpenzojnë miliona në transferimin e lojtarëve të rinj, të cilët shpesh edhe dështojnë. Çmimi i ...
read more
Neymar përsëri në Barcelonë?

Neymar përsëri në Barcelonë?

Neymar ka përfunduar udhëtimin e tij në Kinë dhe Dubai dhe sonte do të kthehet në Barcelonë. E ardhmja e sulmuesit brazilian, Neymar vazhdon të jetë e paqartë dhe ai ka mbetur në mes të Barcelonës dhe PSG-së. Mediat spanjolle...
read more
No Image

Ylli suedez qëndron në Evropë

Presidenti i Los Anxhelos Galaksi, Kris Klain ka lënë të kuptohet se Zlatan Ibrahimoviç nuk do të luajë për ekipin e tij Klubi amerikan Los Anxhelos Galaksi ka shfaqur interesin e vet për të afruar ish-sulmuesin e Mançester Junajtidit Zlatan...
read more
No Image

Pse Ronaldo “injoron” gazetarët në gjykatë?

Cristiano Ronaldo ka arritur në Gjykatën e Lartë në Pozuelo, i cili po akuzohet për evazion fiskal. Por, për dallim nga Lionel Messi, që tregoi fytyrën kur u akuzua dhe arriti në Gjykatë duke kaluar kah gazetarët, Ronaldo ka bërë...
read more
Besar Halimi shkëlqen tek Brondby!

Besar Halimi shkëlqen tek Brondby!

Formë fantastike e Besar Halimit te Brondby. Ai ka arritur të realizoi golin e dytë në elitën e futbollit danez, në fitoren e skuadrës së tij 5:3 ndaj Lyngby. Fantazisti i Përfaqësues së Kosovës ka realizuar golin e e tij...
read more
Strumica, ende s’ka një vendim zyrtar

Strumica, ende s’ka një vendim zyrtar

UEFA ka vendosur Strumicën si vendzhvillimin e ndeshjes Maqedoni-Shqipëri në faqen e saj zyrtare, sinjal i rëndësishëm ky pas kontestimit që i bënë vendimit të maqedonasve nga Federata Shqiptare e Futbollit, megjithatë vlen të theksohet se ende nuk...
read more
No Image

Reagon Xhaka: Mbetem përjetë kuqezi

Taulant Xhaka ka reaguar zyrtarisht nëpërmjet një postimi në faqet e tij zyrtare në rrjetet sociale mbi zërat që kanë qarkulluar se futbollisti nuk e ka takuar trajnerin e kombëtares Christian Panucci pas ndeshjes së kësaj fundjave të Baselit me...
read more