Ronaldo, gati për finalen e Camp Nou

Ronaldo, gati për finalen e Camp Nou

Cristiano Ronaldo do të luajë në finalen e Super Kupës së Spanjës. Sulmuesi i Reali të Madridit do të jetë titullarë në finalen e 13 Gushtit në Camp Nou përballë Barcelonës. Nisur nga ky fakt shuen dhe  zërat që e...
read more
Histori suksesi, Enis Bardhi në Primera Divizionin spanjoll!

Histori suksesi, Enis Bardhi në Primera Divizionin spanjoll!

E pabesueshme, Enis Bardhi transferohet te Levante në Primera Division në Spanjë! Një histori suksesi, një shembull për gjithë brezat e rinj, pasi bëhet fjalë për një djalosh që ka sakrifikuar shumë në jetë, luante në fshatrat suedeze, te Presp...
read more
Bajerni e zyrtarizon: Nuk e duam më Sançezin!

Bajerni e zyrtarizon: Nuk e duam më Sançezin!

Ditën e djeshme bosi i Bajernit të Mynihut, Karl-Hainc Rumenige, deklaroi se është në bisedime me Milanin për transferimin e mesfushorit Renato Sançes në Milano. Ndërkaq, Rumenige ka dhënë edhe një lajm tjetër të bujshëm: Bajerni është tërheq...
read more
Oferta e çmendur e Milanit për Sançez dhe frika bavareze!

Oferta e çmendur e Milanit për Sançez dhe frika bavareze!

Sërish një goditje big? Sigurisht që po, por nuk ndalet me kaq, pasi mund të jetë më shumë se sa një. Në fakt, sipas medieve portugeze, kuqezinjtë kanë ndjekur dhe kanë negociuar me Bajern Mynihun për talentin Renato Sançez, që...
read more
Fituesi i duelit IFK Norrkoping(SWE)- Trakia FC (LIT), rival i Shkëndijës në raundin e tretë

Fituesi i duelit IFK Norrkoping(SWE)- Trakia FC (LIT), rival i Shkëndijës në raundin e tretë

“Kuqezinjtë” do të përballen me fituesin e duelit IFK Norrkoping (SWE) vs Trakai FC (LIT) në raundin e tretë të UEFA Europa League, nëse arrijnë të eliminojnë HJK Helsinkin e Finlandës. Ndeshjet e raundit të tretë luhen më 27 korrik...
read more
Cikalleshi kthehet me gol në Stamboll

Cikalleshi kthehet me gol në Stamboll

E ardhmja e Sokol Cikalleshit është ende mister, duke qenë ende në korrik dhe duke ditur synimet e sulmuesit tonë, i cili dëshiron të luajë rregullisht. Megjithatë, për momentin Cikalleshi është në Stamboll dhe ka nisur fazën përgatitore me Ista...
read more
Real Madridi nënshkruan me Dani Ceballos

Real Madridi nënshkruan me Dani Ceballos

read more
Lojtarët e Shkëndisë gati për lojën në Strumicë!

Lojtarët e Shkëndisë gati për lojën në Strumicë!

Ekipi tetovar KF Shkëndija sot ka vazhduar stërvitjet përgaditore, sot skuadra  është zhvendosur në Strumicë ku dhe do të zhvillojnë përgatitjet e fundit para sfidës së parë të raundit të dytë të eliminatoreve të UEFA Europa League përbal...
read more
Premier Ligë e çmendur, që tani drejt rekordit historik të shpenzimeve

Premier Ligë e çmendur, që tani drejt rekordit historik të shpenzimeve

Ashtu si çdo vit, ekipet angleze vazhdojnë me shpenzimet marramendëse. Këtë vit, me vetëm 10 ditë nga hapja e merkatos, ekipet e Premier League kanë shpenzuar plot 571 milionë sterlina. Manchester United, siç është bërë zakon tashmë, kryeson kë...
read more
ZYRTARE: Real Madrid prezanton transferimin e ri

ZYRTARE: Real Madrid prezanton transferimin e ri

Real Madrid ka prezantuar Theo Hernandez.  Mbretërit në stadiumin ‘Santiago Bernabu’ në sallën e konferencave kanë prezantuar 19 vjeçarin Theo Hernandez. Hernandez i është bashkuar Real Madridit nga Atletico Madrid. Ai edicionin e fundit ka qenë ...
read more