Del orari i plotë e ndeshjeve të fundjavës në Bundesligë

Del orari i plotë e ndeshjeve të fundjavës në Bundesligë

Qeveria e Angela Merkel të mërkurën dha lejen për dy nivelet e para, të cilat janë pezulluar që nga marsi për shkak të pandemisë koronavirus, të rifillojnë pas dyerve të mbyllura në gjysmën e dytë të majit. Pas një takimi...
read more
Rreth 6 milionn dollarë do të ndahen për 800 tenistë

Rreth 6 milionn dollarë do të ndahen për 800 tenistë

Apeli i disa tenistëve elitar ka sjell rezulatet e para, pasi që janë grumbulluar 6 milion dollarë që do të dedikohen për 800 tenistë dhe teniste me nevojë, të cilët nuk kanë të ardhura, pasi që janë ndërprerë të gjitha...
read more
Futbolli ndërkombëtarë rinis më 8 maj, atje ku nuk pritej

Futbolli ndërkombëtarë rinis më 8 maj, atje ku nuk pritej

 Edhe pse ndoshta pritej që Bundesliga të jetë kampionati i parë futbollistik që do të vazhdojë sezonin e anuluar, për shkak të pandemisë “Covid 19”, duket se ky “titull” do ti takojë Koresë së Jugut. Ajo ka qenë një frymëzim...
read more
Rifillimi i La Ligas, presidenti Tebas jep detajet e fundit

Rifillimi i La Ligas, presidenti Tebas jep detajet e fundit

Dy ligat e para në Spanjë po planifikojnë të rifillojnë sezonin në qershor me yjet e LaLiga që kthehen në stërvitje këtë javë. Lojtarët duhet të testohen për koronavirus në ditët në vijim dhe rezultatet negative do t’i lejojnë ata...
read more
Kampionati botëror në not është shtyrë për në vitin 2022

Kampionati botëror në not është shtyrë për në vitin 2022

Federata ndërkombëtare e notit (FINA) e ka shtyrë Kampionatin botëror në not nga viti 2021 për në maj të vitit 2022 në Fukuoka. Datat e reja për ngjarjen janë nga 13 deri 29 maj, pas dy viteve. Ideja është të...
read more
Përgatitjet e futbollit në Europë

Përgatitjet e futbollit në Europë

Në Europë po përpiqen të hedhin hapa drejt rikthimit të futbollit, por duan të jenë të sigurtë. Në Itali skuadrat nga e hëna do të kenë të drejtë të autorizojnë lojtarët të rinisin stërvitjen, por individualisht. Emilia-Romagna ishte krahin...
read more
Dhjetë stadiumet neutrale ku mund të zhvillohen ndeshjet e mbetura në Ligën Premier

Dhjetë stadiumet neutrale ku mund të zhvillohen ndeshjet e mbetura në Ligën Premier

Liga Premier është duke e hartuar një plan ‘Projekti i Rikthimit’, që do të bënte që ky edicion të përfundonte në fund të muajit korrik. Mediat në Angli raportojnë se Federata e Futbollit dëshiron që ndeshjet e mbetura të zhvillohen në...
read more
Drejtori sportiv i Leverkusen: Bundesliga rifillon në maj

Drejtori sportiv i Leverkusen: Bundesliga rifillon në maj

Simon Rolfes, drejtor i Leverkusen, ka shprehur besimin se Bundesliga do të rikthehet me ndeshjet e saj, në muajin maj. Ai ka shtuar gjithashtu se edhe qeveria mbështet planin e Bundesliga për rifillim dhe beson se skuadra e tij do...
read more
Kryeministri japonez: Lojrat Olimpike do të mbahen si shenjë fitoreje ndaj pandemisë

Kryeministri japonez: Lojrat Olimpike do të mbahen si shenjë fitoreje ndaj pandemisë

Do të jetë e vështirë që Lojërat Olimpike të Tokios të planifikuara për 2021 të mbahen nëse pandemia e koronavirusit nuk ka përfunduar, tha sot kryeministri japonez Shinzo Abe. Lojërat Olimpike në Tokio u shtynë deri në vitin e ardhshëm...
read more
Top 10 trajnerët zgjedhin mes Messit dhe Ronaldos

Top 10 trajnerët zgjedhin mes Messit dhe Ronaldos

Një tifoz i futbollit i ka grumbulluar deklaratat e dhjetë ndër trajnerëve më të famshëm në botën e futbollit për të treguar se kë do ta zgjedhnin ata mes Lionel Messit dhe Cristiano Ronaldo, mes debatit të vazhdueshëm se cili...
read more