Drita E Bënë Cuculin Mbrojtësin Më Të Paguar Në Superligën E Kosovës!

Drita E Bënë Cuculin Mbrojtësin Më Të Paguar Në Superligën E Kosovës!

Prishtina dhe Ardian Cuculi kanë qenë në bisedime intensive. Gjithçka ishte në rrugën e duhur, aq sa u mendua se marrëveshja ishte e mbyllur dhe vetëm pritej prezantimi. Por, megithatë situata tashmë ka ndryshuar dhe mbrojtësi tetovar është shumë pranë...
read more
Besmir Bojku: “Shkëndija s’kishte fat këtë vit, i emocionuar kundër Milanit”

Besmir Bojku: “Shkëndija s’kishte fat këtë vit, i emocionuar kundër Milanit”

Të luash dy vite rresht kundër një skuadre gjigande siç është AC Milan patjetër që është fat i madh. Me fat këtë herë është futbollisti strugan, Besmir Bojku i cili këto muaj po qëndron si huazim te Feronikeli I Kosovës....
read more
Perisic i gatshëm për huazimin tek Bayern, marrëveshja shumë afër

Perisic i gatshëm për huazimin tek Bayern, marrëveshja shumë afër

Bayern Munich është afër që të arrijë marrëveshje me Inter, për shërbimet e anësorit Ivan Perisic. Objektivi kryesorë i kampionëve të Bundesliga në këtë merkato ka qenë Leroy Sane, por duket sikur dëmtimi i lojtarit ka shuar paksa entuziazmin...
read more
Guardiola tashmë ka shpenzuar më shumë se 1.2 miliardë euro në transferime gjatë karrierës si trajner

Guardiola tashmë ka shpenzuar më shumë se 1.2 miliardë euro në transferime gjatë karrierës si trajner

Trajneri spanjoll, Pep Guardiola, këtë merkato ka prekur shumën e 1.2 miliardë eurove të shpenzuara, gjatë karrierës së tij si trajner. Guardiola ka udhëhequr skuadra të mëdha si Barcelona, Bayern Munich dhe Manchester City (vazhdon). Gjatë këtyre...
read more
ZYRTARE: Kjo është lista e skuadrës së Milan, për ndeshjen kundër Feronikelit

ZYRTARE: Kjo është lista e skuadrës së Milan, për ndeshjen kundër Feronikelit

Skuadra e Milan do të jetë gjiganti i parë evropian që do të zbarkojë në Kosovë, për ndeshjen kundër kampionit në fuqi, Feronikelit. Miqësorja historike, Feronikeli – Milan luhet nesër (10 gusht), në Prishtinë, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’...
read more
VIDEO/ Kaçe këndon shqip mes grekëve, shikoni këngën e njohur që zgjodhi për karaoke tek PAOK-u

VIDEO/ Kaçe këndon shqip mes grekëve, shikoni këngën e njohur që zgjodhi për karaoke tek PAOK-u

Tek ekipi i PAOK-ut, duket se e dinë mjaft mirë si të heqin pak mendjen nga përgatitjet e lodhshme të prag-sezonit të ri. Klubi grek, ku bëjnë pjesë edhe Ergys Kaçe dhe Enea Mihaj, organizoi një festë me lojtarët që...
read more
Shkëndija Nga Prishtina Drejt Luksemburgut

Shkëndija Nga Prishtina Drejt Luksemburgut

Futbollistët e Shkëndijës mëngjesin e sotëm nga Tetova udhëtuan drejt Prishtinës, nga ku do të nisen drejt Luksemburgut, aty ku të martën do të zhvillojnë ndeshjen e kthimit nga raundi i dytë eliminatorë i Liga Europa kundër skuadrës së Dudela...
read more
Kush janë agjentët më të paguar të lojtarëve në botë?

Kush janë agjentët më të paguar të lojtarëve në botë?

Përkujdesja për emra si Paul Pogba, Zlatan Ibrahimovic, Gareth Bale etj, duket se është një biznes mjaft fitimprurës. Përveç lojtarëve dhe trajnerëve që po fitojnë shuma të majme parash në botën e futbollit, duket se edhe agjentët e lojtarëve ...
read more
Calhanoglu: Ky është sezoni im

Calhanoglu: Ky është sezoni im

Ylli i Milan, Hakan Calhanoglu, është shprehur tejet optimist para fillimit të sezonit të ri në Serie A. Calhanoglu ka pranuar se kishte vështirësi të adoptohej tek Milan, por insiston se ky do të jetë sezoni i tij. Lojtari gjithashtu...
read more
Ja Sa I Ka Kushtuar Elif Elmaz Skuadrës Së Napolit

Ja Sa I Ka Kushtuar Elif Elmaz Skuadrës Së Napolit

Napoli gjatë ditës së sotme ka zyrtarizuar transferimin e shkupjanit, Elif Elmaz nga rradhët e Fenerbahçes, njofton “infOSport.mk”. Mesfushori difenziv, i cili është edhe pjesë e përfaqësueses së Maqedonisë së Veriut, me skuadrën e njohur ita...
read more