Hysaj bën “paqe” me Ancelotti-n, strategu italian i jep fjalën për aktivizimin

Hysaj bën “paqe” me Ancelotti-n, strategu italian i jep fjalën për aktivizimin

Elseid Hysaj do të vijojë që të mbetet te Napoli, të paktën deri në muajin qershor. Mbrojtësi i përfaqësueses shqiptare dukej në prag divorci më “të kaltrit”, por me sa raportojnë mediat italiane situata nuk është më aq konfliktuale dhe...
read more
Kloppi ‘zhduk’ Shaqirin si me magji, video bëhet virale në internet dhe të gjithë pyesin se ku mbeti ylli shqiptar

Kloppi ‘zhduk’ Shaqirin si me magji, video bëhet virale në internet dhe të gjithë pyesin se ku mbeti ylli shqiptar

Jurgen Klopp njihet për përqafimet e tij pas ndeshjes me lojtarët, pavarësisht se fiton apo humbet, gjermani është gjithmonë në përkrahje të lojtarëve të tij. Kështu ndodhi edhe pas eliminimit nga FA Cup pasi Reds humbën me rezultat 2-1 nga...
read more
Juventusi arrin marrëveshje me Ramseyn – Uellsiani prezantohet në javën e ardhshme, por vjen në verë

Juventusi arrin marrëveshje me Ramseyn – Uellsiani prezantohet në javën e ardhshme, por vjen në verë

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey do të bashkohet me kampionët e Serie A, Juventusin, në verë pasi palët kanë arritur marrëveshje finale mes vete. Sipas mediumit The Guardian, Ramsey ka rënë dakord të bashkohet me Juventusin në verë. Ramsey do ...
read more
Ylli i Romës po zëvendëson Rabiotin te PSG

Ylli i Romës po zëvendëson Rabiotin te PSG

Lorenzo Pellegrini, ka qenë i lidhur me një kalim te PSG, të cilët janë të interesuar për yllin e Romës, raporton Gianluca DiMarzio përcjell ORAinfo. PSG po kërkojnë të forcojnë mesfushën e tyre pas humbjes së Adrien Rabiot, i cili...
read more
Rrëfimi shokues i Buffon: Kam vuajtur nga depresioni kur luaja me Juventusin

Rrëfimi shokues i Buffon: Kam vuajtur nga depresioni kur luaja me Juventusin

Portieri i Paris Saint-Germainit, Gianluigi Buffon, ka zbuluar se ka vuajtur nga depresioni, dhe dikur ka humbur një ndeshje me skuadrën e Juventusit pasi nuk ishte në gjëndje që të lunate, pas një ataku paniku. Gardiani Italian, kaloi 17 vite...
read more
Kolaj lufton për titull të Evropës

Kolaj lufton për titull të Evropës

Boksieri shqiptar Orial Kolaj do të luftojë për titull të Evropës (EBU) në peshën gjysmë të rëndë kundër gjermanit Dominic Boesel. Përballja mes dy boksierëve do të zhvillohet në prill në Gjermani, ka njoftuar EBU të hënën. Kolaj 35-vjeçar...
read more
Mourinho vë dy kushte për të marrë drejtimin e Realit

Mourinho vë dy kushte për të marrë drejtimin e Realit

Ish-menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho është shprehur i hapur ndaj idesë që të rikthehet te Real Madridi, por portugezi ka vënë dy kushte para se të pajtohet për rikthim. Mourinho u shkarkua nga Unitedi muajin dhjetor, por 55-vjeçari dës...
read more
Futbollisti shqiptar më i paguar në botë, ja shifra e çmendur që merr Granit Xhaka

Futbollisti shqiptar më i paguar në botë, ja shifra e çmendur që merr Granit Xhaka

Futbollisti shumë i njohur shqiptar, Granit Xhaka, i cili luan me Arsenalin dhe Kombëtaren e Zvicrës, është renditur në një ndër futbollistët më të paguar në botë. Në një studim të realizuar nga Qendra Ndërkombëtare e Studimeve të Sportit (C...
read more
NBA, Golden State nuk fal, buzëqeshin Toronto e Denver!

NBA, Golden State nuk fal, buzëqeshin Toronto e Denver!

Golden State Warriors ruan ecurinë pozitive në përballjet direkte ndaj New York Knicks. Kampionët në fuqi të NBA morën fitoren e 11-të radhazi përballë skuadrës nga “Molla e Madhe” dhe të 3-ën në 4 takimet e para të vitit 2019-të....
read more
Nuk kanë të ndalur ofertat për Odoi – Juventus hyn në garë për 18 vjeçarin

Nuk kanë të ndalur ofertat për Odoi – Juventus hyn në garë për 18 vjeçarin

Juventusi njoftohet se po përgatit një ofertë për yllin e Chelsea, Callum Hudson-Odoi. Juve janë gatshëm për të bërë një ofertë në minutat e fundit për Hudson-Odoin, shkruan GazetaBlic. Bardhezinjtë kanë biseduar tashmë me Chelsean për një ...
read more