Lojtarët e La Ligas do të rikthehen në stërvitje të hënën

Lojtarët e La Ligas do të rikthehen në stërvitje të hënën

Presidenti i La Ligës, Javier Tebas, ka njoftuar AFE (Shoqata e Lojrtarëve Profesionist) dhe klubet nga dy divizionet kryesore me protokollin që do të ndiqet për kthimin në futboll nga e hëna më 4 maj . Marrëveshja është arritur nga...
read more
Zyrtare, anulohen garat e Gjermanisë, Holandës dhe Finlandës…

Zyrtare, anulohen garat e Gjermanisë, Holandës dhe Finlandës…

Drejuesit e MotoGP lajmëruan këtë të mërkurë anulimin e tri garave të tjera të vitit 2020. Bëhet fjalë për Çmimet e Mëdha të Gjermanisë, Holandës dhe Finlandës, që ishin parashikuar për t’u zhvilluar respektivisht më 21 qershor, 28 qersho...
read more
Klubet e Premierligës po bëhen gati, sezoni mund të rifillojë më 13 qershor

Klubet e Premierligës po bëhen gati, sezoni mund të rifillojë më 13 qershor

Sportmail mëson se së paku dy klube të Premierligës u kanë thënë punonjësve të tyre të futbollit se tani ka një qëllim që grupi i parë i ndeshjeve të zhvillohet më 6 qershor, ose një javë më vonë, përcjell lajmi.net....
read more
Stadiumi “Air Albania” nominohet për çmimin prestigjoz të arkitekturës

Stadiumi “Air Albania” nominohet për çmimin prestigjoz të arkitekturës

Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar sot nëpërmjet faqes së saj zyrtare se stadium “Air Albania” është nominuar për të marrë çmimin “BigSEE Architecture Award 2020”, i cili do të jepet në Festivalin e Arkitekturës, në tetor të këti...
read more
Kush është trajneri më i suksesshëm në historinë e Realit?

Kush është trajneri më i suksesshëm në historinë e Realit?

Zinedine Zidane mund të ketë thyer rekorde gjatë kohës së tij si trajner i Real Madridit, por ai nuk është trajneri më i sukseshëm në historinë e klubit, shkruan Albeu.com, marrë nga MARCA. Në fakt emra të mëdhënj kanë drejtuar...
read more
La Liga dhe Bundesliga pa tifozë deri në vitin 2021

La Liga dhe Bundesliga pa tifozë deri në vitin 2021

La Liga dhe Bundesliga mund të vazhdojnë garat me dyer të mbyllura, duke ndaluar tifozët në stadiume deri në vitin 2021. Klubeve të dy vendeve u është thënë të përgatiten për ciklin pa të ardhura nga biletat për pjesën e...
read more
15 rregullat për rinisjen e futbollit

15 rregullat për rinisjen e futbollit

Rregulla të rrepta në mënyrë që të rinisë kampionati dhe të përfundojë sezoni 2019 – 2020. Klubet e Bundesligës kanë rënë dakord të respektojnë 15 pika në mënyrë që kampionati të vazhdojë normalisht, edhe pse do të luhet pa praninë...
read more
Shtyhet Evropiani i femrave për në korrik të vitit 2022

Shtyhet Evropiani i femrave për në korrik të vitit 2022

Komiteti Ekzekutiv i UEFA-s ka konfirmuar se Kampionati Evropian në futboll të femrave do të luhet në Angli nga 6 deri më 31 korrik të vitit 2022. Kampionati, që ishte paraparë të mbahej verën e vitit të ardhshëm, është shtyrë...
read more
UEFA zbut qëndrimin: Pezullimi i ligave mund të pranohet në raste të veçanta

UEFA zbut qëndrimin: Pezullimi i ligave mund të pranohet në raste të veçanta

UEFA zbuti tonet e saj sa i përket përfundimit përpara kohe të kampionateve të ndryshëm në Europë, duke lënë një dritare të hapur për pezullimin e ligave aktuale në rast se ekzistojnë kushte të veçanta që e bëjnë të pamundur përfundimin....
read more
Sot mbledhja politikë-sport, pritet të vendoset për rifillimin e kampionatit

Sot mbledhja politikë-sport, pritet të vendoset për rifillimin e kampionatit

Në Itali sot pritet të mbahet një takim mes aktorëve të politikës dhe përfaqësuesve të futbollit, ku pritet të merren vendime të rëndësishme për fatet e sezonit 2019-2020 i ndërprerë në fillim të marsit për shkak të pandemisë Covid-19. Min...
read more