UEFA zbut qëndrimin: Pezullimi i ligave mund të pranohet në raste të veçanta

UEFA zbut qëndrimin: Pezullimi i ligave mund të pranohet në raste të veçanta

UEFA zbuti tonet e saj sa i përket përfundimit përpara kohe të kampionateve të ndryshëm në Europë, duke lënë një dritare të hapur për pezullimin e ligave aktuale në rast se ekzistojnë kushte të veçanta që e bëjnë të pamundur përfundimin...
read more
Sot mbledhja politikë-sport, pritet të vendoset për rifillimin e kampionatit

Sot mbledhja politikë-sport, pritet të vendoset për rifillimin e kampionatit

Në Itali sot pritet të mbahet një takim mes aktorëve të politikës dhe përfaqësuesve të futbollit, ku pritet të merren vendime të rëndësishme për fatet e sezonit 2019-2020 i ndërprerë në fillim të marsit për shkak të pandemisë Covid-19. Min...
read more
“Pse të mos lejohen tifozët në stadiume?”

“Pse të mos lejohen tifozët në stadiume?”

Gjermania tashmë ka paralajmëruar lehtësimin e masave nga koronavirusi, teksa nga java e ardhshme, dyqanet e vogla janë të parat që do të hapen. Futbolli në Gjermani pritet të rikthehet shumë shpejtë, gjithmonë duke u bazuar në deklarimet e autori...
read more
Sezoni të rifillojë dhe të përfundojë në fushat e blerta

Sezoni të rifillojë dhe të përfundojë në fushat e blerta

Presidenti i shtëpisë më të madhe të futbollit në Evropë, Aleksander Ceferin, ka dhënë komente mbi situatën aktuale të futbollit në Evropë. Përhapja e pandemisë Covid-19 ka bërë që evenimentet sportive në Evropë të suspendohen, përfshirë...
read more
Këto skuadra do të shkojnë në Champions

Këto skuadra do të shkojnë në Champions

Federata e Futbollit të Spanjës ka njoftuar se kush duhet t’i zë vendet në kupat evropiane në rast se sezoni i La Ligës nuk mund të përfundohet. Ekziston frika e madhe se edicioni 2019/20 nuk do të kompletohet për shkak të pandemisë së koro...
read more
Shkëmbim spektakolar mes Barcelonës dhe Çellsit

Shkëmbim spektakolar mes Barcelonës dhe Çellsit

Një nga qëllimet e Barcelonës në afatin e ardhshëm kalimtar është largimi i Filipe Kutinjos. Të pakta janë gjasat që dikush të ofrojë 120 milionë euro për brazilianin, aq sa Barca pagoi kur e bleu nga Liverpuli, kështu që katalanët...
read more
Maradona: Shkurtoni pagën time, jo të futbollistëve

Maradona: Shkurtoni pagën time, jo të futbollistëve

Legjenda argjentinase Diego Maradona, që aktualisht drejton skuadrën Gimnasia La Plata në Argjentinë, ka kritikuar klubet që po bëjnë uljen e pagave të futbollistëve në mënyrë për të përballuar krizën ekonomike që rrjedh nga urgjenca e Koronav...
read more
FIFA: Futboll do të luhet kur të jetë e mundur

FIFA: Futboll do të luhet kur të jetë e mundur

Fifa nuk vë kufij për sezonin aktual dhe as për merkaton. Presidenti i institucionit më të lartë të futbollit në botë, Gianni Infantino, thekson se prioritet, për momentin, mbetet kujdesi për shëndetin. “Futbolli, për momentin, nuk është p...
read more
FIFA: Futboll do të luhet kur të jetë e mundur

FIFA: Futboll do të luhet kur të jetë e mundur

Fifa nuk vë kufij për sezonin aktual dhe as për merkaton. Presidenti i institucionit më të lartë të futbollit në botë, Gianni Infantino, thekson se prioritet, për momentin, mbetet kujdesi për shëndetin. “Futbolli, për momentin, nuk është p...
read more
Holanda cakton datën për rinisjen e Eredivisies, zbulohet programi

Holanda cakton datën për rinisjen e Eredivisies, zbulohet programi

Holanda është vendi i parë i madh europian që vendos një datë zyrtare për të rinisur kampionatin. Federata Mbretërore e Futbollit Holandez (KNVB) zhvilloi të martën një takim “online” me klubet, duke njoftuar se ka shënuar 19 qershorin për kt...
read more