EA lançon trailerin e FIFA 18

EA lançon trailerin e FIFA 18

Krijuesi i lojës më popullore në botë, EA Sports, ka lançuar trailerin e lojës së futbollit, FIFA 18. Risia e këtij viti do të jenë legjendat e futbollit ndër vite që do të përfshihen në lojë, si Maradona, Pele, Ronaldinho,...
read more
Shkarkojeni!, ky software lexon depresionin vetëm me një shikim

Shkarkojeni!, ky software lexon depresionin vetëm me një shikim

Pavarësisht buzëqeshjes në fytyrë, dhe vezëllimit, fotot tona të postuara në rrjete sociale, si Instagram e Facebook, mund të zbulojnë shumë më tepër nga sa mendojmë. TechSot.al shkruan se  tashmë është e mundur zbulimi i problemeve depresive,...
read more
Motorola prezanton ekranin që vetë-riparohet

Motorola prezanton ekranin që vetë-riparohet

Prodhuesi i celularëve ‘smart’ Motorola dëshiron që t’u japë fund ekraneve të thyera, dhe këtë e tregon qartë patenta e fundit e marrë nga kompania në fjalë. Sipas TechSot.Al, në Shkurtin e shkuar Motorola aplikoi për një patentë, dhe ajo....
read more
Facebook do t`i mbyllë të gjitha faqet me video të rreme

Facebook do t`i mbyllë të gjitha faqet me video të rreme

Facebook vazhdon politikën penalizuese për faqet që sjellin gjëra të rreme në këtë rrjet social. Pasi ndryshoi sanksionet për lajmet e rreme në Facebook, tani kompania ka vendosur të sanksionoje faqet me video të rreme. Të gjitha ato faqe që...
read more
Apple prezanton të gjitha ndryshimet që vijnë me iOS 11

Apple prezanton të gjitha ndryshimet që vijnë me iOS 11

Apple iOS 11 pritet të debutojë me përditësimin e tij të madh softuerik, i cili pritet të sjellë ndryshime të mëdha për/në iPhone dhe iPad. Janë gjashtë video në total, përmes së cilave Apple ka shfaqur disa nga risitë e...
read more
Huawei lanson dy telefona të rinj në tregun italian

Huawei lanson dy telefona të rinj në tregun italian

Tregu italian ka marrë dy telefonat e ri të prodhuesit kinez – Huawei, përkatësisht Huawei Nova Lite + dhe Nova Young, të cilat ne i kemi parë më parë si Huawei Y7 dhe Huawei Y6 (2017). Huawei Nova Lite +...
read more
Samsung po e zgjeron Bixby në tërë botën

Samsung po e zgjeron Bixby në tërë botën

Samsung ka filluar të sjellë përditësimet për aplikacionet Bixby – duke përfshirë Bixby, Bixby PLM, Bixby Wakeup, Bixby Dictation dhe Bixby Global Action – në disa tregje anembanë botës. Përdoruesit nga rajone si Britania e Madhe, Afrika e Jugut...
read more
Facebook me risi të tjera, filma dhe emisione në rrjet

Facebook me risi të tjera, filma dhe emisione në rrjet

Gjiganti i rrjeteve sociale “Facebook” ka bërë hap para në videot e dedikuara duke sfiduar hapur “Youtube” dhe rrjetet e tjera televizive. Përdoruesit do të mund të shohin shumë shpejt një opsion të ri (Watch/Shiko) që do të ofrojë një...
read more
Smartfonët kinezë sfidojnë Apple dhe Samsung

Smartfonët kinezë sfidojnë Apple dhe Samsung

Apple dhe Samsung, që do të zbulojnë në të ardhmen smartfonët e rinj, janë gjithmonë në kërkim të formulës magjike për të ruajtur dominimin e tyre përballë konkurencës kineze, në sfondin e ngadalësimit të tregut. Beteja është e madhe p...
read more
Telefoni bie nga 3 mijë metra lartësi dhe shpëton, ja çfarë filmon në rënie (VIDEO)

Telefoni bie nga 3 mijë metra lartësi dhe shpëton, ja çfarë filmon në rënie (VIDEO)

Një telefon mrekullisht i ka mbijetuar përplasjes në tokë nga një lartësi prej 3350 metra, dhe gjatë rënies në tokë ka filmuar gjithë “fluturimin”. Blake Henderson nga Nashville i Shteteve të Bashkuara po filmonte me telefon nga dritarja e një...
read more