Kujdes! Opsioni më i ri i WhatsApp-it s’është aq i ëmbël sa tingëllon

Kujdes! Opsioni më i ri i WhatsApp-it s’është aq i ëmbël sa tingëllon

Aplikacioni juaj i preferuar i komunikimit ka ardhur me te tjera risi, qe mund te jene sa ndihmuese, aq edhe te rrezikshme. Nese jeni perdorues iPhone mund te perdorni WhatsApp-in per te shperndare cdo material, per sa kohe nuk i...
read more
Takimi Trump-Putin mishërohet në një… Nokia 3310!

Takimi Trump-Putin mishërohet në një… Nokia 3310!

Telefoni Nokia 3310 i vitit 2017, që në ditën e parë të publikimit zyrtar, ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm, mbi të gjitha mes të apasionuarve të telefonisë celulare, si dhe janë krijuar shumë versione ekskluzive me pamje nga më...
read more
Qualcomm padit Apple-in kërkon të ndalohet iPhone

Qualcomm padit Apple-in kërkon të ndalohet iPhone

Qualcomm ka ngritur padinë e planifikuar kundër Apple në ShBA me të cilën nga gjykata kërkohet ndalimi i shitjes së smartfonëve të modelit iPhone. Sipas Qualcomm nga ana e Apple nuk janë paguar kompensimet për përdorimin e 6 patentave të...
read more
10 aplikacionet më të shkarkuara gjatë muajit qershor

10 aplikacionet më të shkarkuara gjatë muajit qershor

Dhjetë aplikacionet më popullore në botë muajin e kaluar kishin një statistikë të kombinuar shkarkimi prej 340 milion. Të dhënat vinë nga Priori Data, dhe në krye të listës gjendet WhatsApp me 96 milion shkarkime. Në të vërtetë aplikacionet e....
read more
Facebook, buton i ri që do ndihmojë bizneset

Facebook, buton i ri që do ndihmojë bizneset

Facebook është gati për të lansuar një buton të ri për Messenger. “Discover Tab” do të quhet butoni që do të bëjë më të lehtë për përdoruesit të gjejnë dhe të kontaktojnë me brende dhe makina automatike të komunikimit të...
read more
Twitter, rrjeti social që po i parashikon trazirat

Twitter, rrjeti social që po i parashikon trazirat

Twitter po quhet si rrjeti social që po parashikon trazira më shpejt se edhe policia. Në një hulumtim të Universitetit të Kardifit thuhet se Twitter është bërë një rrugë paralajmëruese e trazirave. Studiuesit thonë se kjo po bëhet në simbole,.....
read more
Mercedes S-Class i ri del nga fabrika vetë, pa shofer

Mercedes S-Class i ri del nga fabrika vetë, pa shofer

Ka nisur prodhimi i Mercedes-Benz S-Class (W222) të ridizajnuar, i cili është prezantuar në mesin e prillit në panairin e veturave në Shangai. Për të dëshmuar edhe një herë statusin e teknologjisë, ekspertët nga Shtutgarti kanë incizuar një vide...
read more
Samsung Galaxy Note Fan Edition është oficial, do të jetë në dispozicion prej 7 Korrikut

Samsung Galaxy Note Fan Edition është oficial, do të jetë në dispozicion prej 7 Korrikut

Samsung ka rilansuar Note7 në Korenë e Jugut nën emrin Galaxy Note Fan Edition. Kjo është në thelb e njëjta pajisje, por me disa ndryshime të rëndësishme që do të bëjë atë më pak të eksplodueshme. Dallimi kryesor këtu është...
read more
No Image

Londra bëhet me kioska Wi-Fi

Korporata britanike e telekomunikacioneve British Telecom (BT) ka vendosur që t’i kthehet teknologjisë moderne. Ajo ka nisur projektin për vendosjen e kioskave ose terminaleve Wi-Fi në rrugët e Londrës, më saktë përgjatë rrugës Camden High. Këto ...
read more
No Image

iPhone 8 vjen me mbushje super të shpejtë

Kur celulari i shumëpritur iPhone 8 të dalë këtë vit, do të jetë e vështirë që përdoruesit e Applet’i lëshojnë celularët e tyre nga dora – vetëm nëse bateritë e tyre eventualisht ‘vdesin’. Ka disa lajme të mira për përdoruesit...
read more