Samsung Galaxy Note Fan Edition është oficial, do të jetë në dispozicion prej 7 Korrikut

Samsung Galaxy Note Fan Edition është oficial, do të jetë në dispozicion prej 7 Korrikut

Samsung ka rilansuar Note7 në Korenë e Jugut nën emrin Galaxy Note Fan Edition. Kjo është në thelb e njëjta pajisje, por me disa ndryshime të rëndësishme që do të bëjë atë më pak të eksplodueshme. Dallimi kryesor këtu është...
read more
No Image

Londra bëhet me kioska Wi-Fi

Korporata britanike e telekomunikacioneve British Telecom (BT) ka vendosur që t’i kthehet teknologjisë moderne. Ajo ka nisur projektin për vendosjen e kioskave ose terminaleve Wi-Fi në rrugët e Londrës, më saktë përgjatë rrugës Camden High. Këto ...
read more
No Image

iPhone 8 vjen me mbushje super të shpejtë

Kur celulari i shumëpritur iPhone 8 të dalë këtë vit, do të jetë e vështirë që përdoruesit e Applet’i lëshojnë celularët e tyre nga dora – vetëm nëse bateritë e tyre eventualisht ‘vdesin’. Ka disa lajme të mira për përdoruesit...
read more
No Image

Instagram sjell risi në komentet

Komentet në Instagram do ta marrin një përditësim shumë të nevojshëm. Një test i ri në aplikacionin Android të Instagram shfaq komentet e mbivendosura, ngjashëm me ato në Facebook. Duke prekur “reply” në një koment, tani komentet do të duke...
read more
No Image

Facebook arrin dy miliardë përdorues në muaj

Rrjeti shoqëror Facebook njoftoi se ka arritur shifrën prej dy miliardë përdoruesve aktivë në muaj. “Sot kremtojmë kthesën e re – tash kemi dy miliardë njerëz, të cilët çdo muaj hyjnë në Facebook”, është bërë e ditur nga Facebook, i...
read more
No Image

Videoja që hedh dritën mbi dizajnin e “iPhone 8”

Kjo video hedh dritë mbi dizajnin e “iPhone 8” Jemi mësuar që të shohim shpesh video apo foto të ndryshme që qarkullojnë mbi spekulime se si mund të duket smartphone i ri i “Apple”. Një video e publikuar nga “Tiger...
read more
No Image

Samsung: Galaxy S8 shitet shkëlqyeshëm

Samsung ka bërë të ditur shifrat sa i përket shitjes së telefonave të ri Galaxy S8 dhe Galaxy S8 Plus në Korenë Jugore. Sipas pohimeve të Samsung, kompania deri më tash ka shitur 1,3 milion telefona në Korenë e Jugut....
read more
No Image

Prodhohet laptopi më i hollë në botë

Kompania Asus sapo ka prezantuar laptopin të quajtur ‘ZenBook Flip S’ , i cili është laptopi më i hollë në botë. Laptopi është vetëm 10.9 mm dhe do të dalë në shitje këtë vit duke filluar nga 1.099 dollarë. Ekrani...
read more
No Image

Bllokohet interneti për të shmangur kopjimin në provime

E për të shmangur çdo parregullësi në këto testime, autoritetet vendase kanë vendosur masën ekstreme të bllokimit të internetit deri më datë 8 qershor, atëherë kur përfundojnë të gjitha testimet. Masa është marrë si kundërpërgjigje ndaj r...
read more
No Image

Instagrami do t’ju lejojë që të arkivoni postimet, pa qenë nevoja ti fshini ato

Nëse jeni në Instagram , atëherë ka shumë mundësi që të keni disa foto në profilin tuaj  , për të cilat nuk jeni tepër krenarë , por që nuk doni t’i fshini për hir të nostalgjisë. Epo tani instagram po...
read more