Xhen Selter, mbretëresha e fitnesit “ndez” rrjetet sociale (FOTOT)

Xhen Selter, mbretëresha e fitnesit “ndez” rrjetet sociale (FOTOT)

Quhet Xhen Selter dhe është një ndër femrat më të ndjekura në rrjetet sociale për shkak të fizikut të saj të jashtëzakonshëm.   Seksbomba amerikane regjistron afërsisht 13 milionë ndjekës vetëm në “Instagram”, të cilët admirojnë bukurinë e modeles. Xhen...
read more
Mjeku veteriner Rami Selmani: “Bëni kujdes verës me kafshët shoqëruese”

Mjeku veteriner Rami Selmani: “Bëni kujdes verës me kafshët shoqëruese”

Shumë njerëz janë dashamirë të kafshëve dhe një pjesë e tyre dhe kujdesen për ndonjë apo disa të tilla. Por cilat janë rekomandimet që duhet t’i ndiqni këto ditë të nxehta vere, si duhet t’i trajtoni kafshët shoqëruese? Për këto...
read more
Flakron Bexheti: “Të rinjtë të angazhohen nëpër parti politike ose OJQ”

Flakron Bexheti: “Të rinjtë të angazhohen nëpër parti politike ose OJQ”

Flakron Bexheti njihet si një prej fytyrave publike shqiptare më të zëshme për lëvizjet politike që bëhen në Maqedoninë e Veriut. Vjen nga një familje intelektuale, me tradita, njeri shumë i hapur për të bashkëbiseduar, prandaj dhe kjo intervist...
read more
Sot Bëhen Një Vit Nga “Bombat” E Xhakës Dhe Shaqirit Ndaj Serbisë (VIDEO)

Sot Bëhen Një Vit Nga “Bombat” E Xhakës Dhe Shaqirit Ndaj Serbisë (VIDEO)

Saktësisht para një viti, Zvicra mundi Serbinë me rezultatin 2:1 në kuadër të Botërorit të vitit 2018-të në Rusi, e ku si protagonistë dolën të jenë dy futbollistët shqiptarë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, shkruan “infOSport.mk”. Ky i f...
read more
I dha drekë studentit që s’kishte para për të paguar, pushohet nga puna

I dha drekë studentit që s’kishte para për të paguar, pushohet nga puna

Një punonjëse e një kafiterie në New Hampshire, mendonte se po bënte gjënë e duhur kur ai i dha ushqim një studenti që nuk kishte para për ta paguar drekën e tij, por ky gjest e përjashtoi nga puna. Bonnie...
read more
Rita Ora e bëri edhe këtë gjë për “Met Gala”

Rita Ora e bëri edhe këtë gjë për “Met Gala”

Rita Ora ishte pjesëmarrëse në eventin “Met Gala”, ku mori vëmendje me paraqitjen. Rita Ora kishte zgjedhur që për ceremoninë “Met Gala” të vishte një fustan të gjatë, ari, shkruan lajmi.net. Por, një detaj që u komentua shumë nga paraqit...
read more
BMW zbulon “bishën” e re M3 me 510 kuajfuqi e për herë të parë me të gjitha rrotat aktive (FOTO)

BMW zbulon “bishën” e re M3 me 510 kuajfuqi e për herë të parë me të gjitha rrotat aktive (FOTO)

BMW ka konfirmuar se do të lansoj M3 më të ri të saj në shtator në panairin e veturave në Frankfurt. BMW në gjeneratën e gjashtë të M3 ka vendosur që të ndërroj komplet sistemin nga rrotat e pasme aktive,...
read more
Majtakët janë të mahnitshëm, e konfimon shkenca!

Majtakët janë të mahnitshëm, e konfimon shkenca!

Personat që dorë dominuese e kanë të majtën në vend të djathtës e përbëjnë vetëm 10% të popullsisë totale, por ka diçka të jashtëzakonshme rreth tyre. Madje, edhe disa prej njerëzve më të mahnitshëm kanë qenë ose janë mëngjarash, si...
read more
No Image

Kush tha që policët s’ju bëjnë për të qeshur?

read more
5 trende që s’duhet t’i vishni më me xhinse!

5 trende që s’duhet t’i vishni më me xhinse!

Xhinset janë shokët tanë më të mirë. Në ditë të vështira na shpëtojnë zgjidhur dilemat më të mëdha të trurit, kur vjen puna tek veshja. Për të mos folur pastaj sa të rehatshme janë… Që janë domosdoshmëri brenda dollapit, këtë...
read more
1 2 3 43