I caktohet masa arrest shtëpiak Mijallkovit, policia në kërkim të tij

I caktohet masa arrest shtëpiak Mijallkovit, policia në kërkim të tij

 Ish-shefi i DSK-së, Sasho Mijallkov, është i pakapshëm që dje pasdite, ndërsa policia nuk ka arritur t’ia dorëzojë vendimin për arrest shtëpiak, që si masë kujdesi, me kërkesë të prokurorisë, këtë fundjavë e solli Gjykata Penale. Nga MPB-ja konfirmuan se...
read more
No Image

Lms

read more
Maqedoni e Veriut: Këshilli për Siguri do të diskutojë për gjendjen me Covid-19

Maqedoni e Veriut: Këshilli për Siguri do të diskutojë për gjendjen me Covid-19

Në mbledhje, siç kumtoi kabineti i presidentit, krahas anëtarëve të rregullt të Këshillit, me ftesë të presidentit, Stevo Pendarovski do të marrë pjesë edhe ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe. Në mbledhjen e nëntë të Këshillit për sig...
read more
Mickoski kërkon që gratë shtatzëna të lirohen nga puna

Mickoski kërkon që gratë shtatzëna të lirohen nga puna

Për shkak të ndotjes së lartë të ajrit e paralelisht edhe pandemia me koronavirus, lideri i opozitës maqedonase kërkon që gratë shtatzëna të cilat punojnë në sektorin shtetëror dhe privat të lirohen nga puna. -Numri i viktimave dhe i të...
read more
Kroacia me numër të madh të rasteve ditore me koronavirus

Kroacia me numër të madh të rasteve ditore me koronavirus

Kroacia ka shënuar numrin më të madh të rasteve ditore me koronavirus. Të mërkurën, autoritetet shëndetësore të këtij vendi njoftuan se në 24 orët e fundit janë regjistruar 2.378 raste pozitive, derisa kanë vdekur si pasojë e COVID-19, 23 pacie...
read more
Menaxhimi i artit në kushtet e pandemisë

Menaxhimi i artit në kushtet e pandemisë

Nga shumë studiues konkludohet se menaxhimi i artit shërben si një zgjidhje për problemet sociale të shoqërisë. Ka nevojë për një vizion alternativ dhe plotësues që lejon, vlerëson dhe promovon perspektiva të tjera të vlerave krijuese në menaxh...
read more
Ja si do të duket “Skopje East Gate”, Qendra më e madhe tregtare në rajon

Ja si do të duket “Skopje East Gate”, Qendra më e madhe tregtare në rajon

Qendra tregtare „East Gate“, më e madhja në rajon pritet të hapet ka fundi i vitit të ardhshëm. Njoftohet se do të ketë shitoren “Zara” më të madhe në rajon me sipërfaqe prej 4.700 metër katror.
read more
Vlera e Mekës, qytetit më të shenjtë në fenë Islame

Vlera e Mekës, qytetit më të shenjtë në fenë Islame

Meka vlerësohet si qyteti më i shenjtë i fesë Islame. Përveç faktit që Meka ishte vendlindja e Profetit Muhamed, ai është edhe qyteti ku ndodhet vendi i shenjtë i adhurimit në  Islam, Xhamia e Madhe (e njohur si Al-Masjid Al-Haram)....
read more
Shkup: Vendosen banderola me mesazhe për ngritjen e vetëdijes për përgjegjësinë personale me luftën me koronavirusin.

Shkup: Vendosen banderola me mesazhe për ngritjen e vetëdijes për përgjegjësinë personale me luftën me koronavirusin.

Në më shumë lokacione sot në mëngjes në Qendër dhe Çair dhe nëpër bregun e lumit Vardar janë vendosur një numër i madh i banderolave me mesazhe për ngritjen e vetëdijes për përgjegjësinë personale me luftën me koronavirusin. Banderolat, të...
read more
Maqedoni: Deri nesër do të bëhet e ditur nëse do të ketë masa të reja kufizuese

Maqedoni: Deri nesër do të bëhet e ditur nëse do të ketë masa të reja kufizuese

Komisioni për Sëmundje Infektive më së voni deri nesër do të vendosë se a do të propozojë kthimin e masave kufizuese gjatë fundjavës së vazhduar, para festes krishtere Dita e Shpirtrave. “Vendimin do ta marrim në ditët në vijim, sigurisht...
read more
1 2 3 46