Chelsea 3-1 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Chelsea 3-1 Crystal Palace, notat e lojtarëve

Chelsea ka fituar në shtëpi me rezultat 3-1 ndaj rivalit lokal Crystal Palace në ndeshjen e vlefshme për javën e 11-të të Ligës Premier.

Skuadra e drejtuar nga Maurizio Sarri ka vazhduar serinë pozitive duke koleksionuar fitoren e tetë në kampionat, teksa ka edhe tri barazime.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Alvaro Morata (32′, 65′) dhe Pedro Rodriguez (70′) për Blutë, ndërsa për mysafirët shënoi Andres Townsend (53′).

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte anësor sulmues Pedro, i cili pas golit dhe një asistimi u vlerësua me notë 9.2.

Në anën tjetër, nota më e ulët shkoi për portierin e mysafirëve, Wayne Hennessey, i cili u notua me 5.8. /Telegrafi/

Chelsea:

Crystal Palace:

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *