Diplomatja nga Maqedonia e Veriut është gjetur e vdekur në banesën e saj në Nju Jork

Diplomatja nga Maqedonia e Veriut është gjetur e vdekur në banesën e saj në Nju Jork

Në ndërtesën e saj në Menheten të Nju Jorkut, ndërtoi jetë diplomatja e Kombeve të Bashkuara, me dyshimet e para për vetëvrasje, transmeton Portalb.mk.

Raportohet nga SDK se diplomatja tashmë e ndjerë është një 38 vjeçare maqedonase. Në bazë të dyshimeve të para, rasti ka të bëjnë me një vetëvrasje, duke marrë parasysh litarin rreth qafës dhe ilaçe e gjumit dhe antidepresionit.

Banorët theksojnë se diplomatja në këtë banesë ka jetuar dy vjet, ndërsa në momentin kur është kërkuar nga një person, aty është gjetur pa shenja jete.

Ministria e punëve të jashtme (MPJ) e Maqedonisë së Veriut akoma nuk ka dhënë ndonjë sqarim në lidhje me rastin.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *