Filipçe: Nuk dua tu zë vendin kolegëve të mi, do të vaksinohem më vonë

Filipçe: Nuk dua tu zë vendin kolegëve të mi, do të vaksinohem më vonë
Foto: Venko Filipçe MInistri i Shëndetësisë së Maqedonisë Veriore

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe sot para spitalit modular në Shkup ku filloi vaksinimi i punëtorëve shëndetësorë tha se njerëzit janë të vetëdijshëm për imunizimin.

“Unë do të vaksinohem për t’u treguar qytetarëve se kjo është mënyra se si duhet të jetë dhe se është e drejtë të parandalosh pandeminë. Unë nuk dua tu zë vendin kolegëve të mi tani dhe të marr dozën e parë.

Kjo duhet të ndodhë kur të vijë kontigjenti i dytë i vaksinave”, tha ai, duke shtuar se 4.000 doza të tjera të Pfizer do të mbërrinin javën e ardhshme./Telegrafi/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *