Finale angleze mund të kemi edhe në Europa League (FOTO+VIDEO)

Finale angleze mund të kemi edhe në Europa League (FOTO+VIDEO)

Një finale angleze mund të kemi edhe në garën tjetër të futbollit evropian, Europa League.

Pretendentë në garë janë Arsenal dhe Chelsea, përballë Valencias dhe Eintracht Frankfurt.

Ndeshjet e para të gjysmëfinales kanë përfunduar Arsenal 3-1 Valencia, kurse Chelsea ka barazuar 1 me 1 me gjermanët e Eintracht Frankfkurt.

 

Mbetet të shihet se a do të kemi një finale mes ekipeve nga Londra.

Ndeshjet e dyta gjysmëfinale do të luhen sonte me fillim nga ora 21:00.

/Klan Kosova/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *