Futbollistët që kanë lidhje familjare mes vete

Futbollistët që kanë lidhje familjare mes vete

Përdoruesit në Reddit e kanë krijuar një listë të futbollistëve të cilët kanë lidhje familjare me njëri-tjetrin, por për të cilat lidhje nuk është folur shumë në botën e futbollit.

Përderisa shumë tifozë të futbollit mund t’i njohin rastet si vëllezërit Charlton apo familjen Fedinand, disa lidhje të tjera familjare kanë qenë të komentuara shumë më pak në rrjete sociale.

Njëra ndër lidhjet që ka marrë më së shumti vëmendje në rrjetet sociale ishte lidhja mes Luka Modricit të Real Madridit dhe futbollistit të Premierligës, Mark Vidukas, pasi që ata të dy janë kushërinj.

Rastet që kanë marrë më së shumti vëmendje në rrjete sociale:

Luka Modric dhe Mark Viduka – kushërinj

Thiago Alcantara dhe Rafinha – vëllezër

Jay-Jay Okocha dhe Alex Iwobi – dajë dhe nip

Lionel Messi dhe Bojan Krkic – kushërinj të katërt

Kevin-Prince Boateng dhe Jerome Boateng – gjysmë-vëllezër

Leroy Fer dhe Patrick van Aanholt – kushërinj

Gini Wijnaldum dhe Royston Drenthe – kushërinj

Carl Cort, Leon Cort dhe Ruben Loftus-Cheek – gjysmë-vëllezër

Lomana dhe Kazenga LuaLua (vëllezër) – kushërinj me Yannick Bolasie

Juninho Paulista dhe Philippe Coutinho – kushërinj të largët

Didier Drogba dhe Olivier Tebily – kushërinj

Romelu Lukaku dhe Jordan Lukaku (vëllezër) – kushërinj me Boli Bolingoli

Jordan dhe Andre Ayew (vëllezër) – djemtë e Abedi Pele

Ndër rastet më të komentuara është edhe lidhja mes Messit dhe Krkicit pasi që ata të dy edhe luajtën për një kohë bashkë në Barcelonë, transmeton gazetaexpress.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *