Futbollistja kosovare pjesëmarrëse në ceremoninë e “Topit të Artë”

Futbollistja kosovare pjesëmarrëse në ceremoninë e “Topit të Artë”
Futbollistja shqiptare, Kosovare Asllani, është në mesin e 20 lojtareve të nominuara për ta fituar Topin e Artë në vitin 2019.
Sulmuesja 30 vjeçare, e cila e përfaqëson Suedinë, luan për ekipin spanjoll nga Primera Divisioni, CD Tacon, që nga viti 2020 do të operojë si ekipi i femrave të Real Madridit, ndërsa Kosovarja është galaktikja e parë.

Çmimet kryesore që do të ndahen në ceremoninë e sotme (e hënë) janë Topi i Artë për meshkuj dhe për femra, trofeu Kopa (për lojtarin më të mirë nën moshën 21 vjeçare) dhe çmimi Yashin (për portierin më të mirë). /albeu/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *