Halsey kritikon Victoria’s Sercret

Halsey kritikon Victoria’s Sercret

Halsey mendoi se performanca e saj në kuadër të organizimit të “Victoria’s Secret Fashion Show” të viti 2018 do të jetë gjëja më e mirë e këtij viti.

Mirëpo komentet e fundit transfobike ia kanë ndryshuar mendjen.

Këngëtarja u shpreh tejet e dëshpëruar dhe nevrike përmes një shkrimi në Instagram.

Ajo vlerësoi se ky show ka mungesë të gjithëpërfshirjes, duke iu referuara transgjinorëve, lidhur me të cilën ajo tha se bazohen në stereotipe. /Zhurnal/

/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *