Lista e fituesve të “ACM Awards 2020”

Lista e fituesve të “ACM Awards 2020”

“Academy of Country Music Awards” u transmetua drejtpërdrejt mbrëmjen e të mërkurës, duke sjellë së bashku emrat më të mëdhenj në muzikën country.

Miranda Lambert, Tim McGraw, Maren Morris, Carrie Underwood, Taylor Swift dhe shumë personazhe të tjerë u ngjitën në skenë për të performuar.

Shfaqja u transmetua nga tre vende të ndryshme në Nashville, Grand Ole Opry House, Ryman Auditorium dhe Bluebird Cafe. Lista e plotë e fituesve :

Argëtuesi i vitit: Thomas Rhett dhe Carrie Underwood

Artistja e vitit: Marren Morris

Artisti i vitit: Luke Combs

Dyshja e vitit: Dan + Shay

Grupi i vitit: Old Dominion

Artistja e re më e mirë: Tenille Townes

Artisti i ri më i mirë: Riley Green

Albumi i vitit: “What You See Is What You Get” – Luke Combs

Kënga ‘solo’ e vitit: “God’s Country” – Blake Shelton

Kënga e vitit: “One Man Band” – Old Dominion

Videoja e vitit: “Remember You Young” – Thomas Rhettt

Kompozitori i vitit: Hillary Lindsey

Evenimenti muzikor i vitit: “Fooled Around and Fell in Love” – Miranda Lambert dhe Maren Morris, Ashley McBryde, Tenille Townes, Caylee Hammack dhe Elle King.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *