Liverpool – Chelsea, lajm i keq për Shaqirin

Liverpool – Chelsea, lajm i keq për Shaqirin

Liverpool dhe Chelsea takohen sonte në Superkupën e Evropës.

Xherdan Shaqiri nuk do të jetë titullar te skuadra e Liverpoolit për ndeshjen kundër Chelseat në Superkupën e Evropës.

Mediat angleze kanë publikuar formacionet e mundshme të skuadrave për ballafaqimin e sotëm në Stamboll, përcjell lajmi.net.

“Reds” në sulm paraqiten me treshen Firmino, Sadio Mane dhe Mohamed Salah.

Liverpool: Adrian; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Keita, Milner; Salah, Firmino, Mane.

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson; Jorginho, Kovacic; Pedro, Barkley, Pulisic; Giroud. /Lajmi.net/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *