Maqedoni e Veriut: 129 raste të reja, 22 të vdekur ndërsa 1.122 të shëruar

Maqedoni e Veriut: 129 raste të reja, 22 të vdekur ndërsa 1.122 të shëruar

Në 24 orët e fundit në vend janë kryer 591 testime për koronavirus dhe prej tyre 129 kanë rezultaur pozitivë, ose 22 per qind e testeve të kryera. Po ashtu në 24 orët e fundit kanë humbur jetën 22 pacientë te diagnostikuar me COVID, ndërsa janë shëruar 1.122 persona.

Vendi aktualisht ka 20.965 raste aktive me Covid-19. Që nga fillimi i pandemisë janë regjistruar 78.434 raste, prej të cilëve 55.155 janë rikuperuar, kurse 2.314 pacientë kanë humbur betejën me sëmundjen e Covid-19.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *