Mbrojtja e Man Cityt më e mira në top pesë ligat evropiane

Mbrojtja e Man Cityt më e mira në top pesë ligat evropiane

Sulmi të fiton ndeshjen, por mbrojtja të fiton kampionatin.

Deri më tani në është mbrojtja e Manchester Cityt më e mira në top pesë ligat evropiane.

Skuadra e Pep Guardiolas në Ligën Premier ka pranuar vetëm katër gola në 11 xhirot e para.

Milan Skriniar duke festuar një nga golat me Interin (Getty Images)

Në vendin e dytë është Liverpooli me pestë gola, ndërsa vendi i tretë është rezervuar për Interin dhe Atletico Madridin, të dy skuadrat kanë nga gjashtë gola të pranuar.

Ndërsa top pesëshja mbyllet nga Paris Saint Germaini dhe Montpellieri me shtatë gola.

Thiago Silva në ndeshjen kundër Liverpoolit në Ligën e Kampionëve (Foto: Michael Regan/Getty Images/Guliver)

Të gjitha këto skuadra aktualisht renditen në pozitat e para në ligat e tyre, pra mbrojta ka dhënë rezultate pozitive.

Për dallim të dy skuadrave nga Ligue 1 që kanë zhvilluar 12-të xhiro, të tjerat kanë një më pak. /Telegrafi/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *