Ndjehet tërmet në Gostivar dhe Mavrovë

Ndjehet tërmet në Gostivar dhe Mavrovë

Një tërmet me madhësi 3.3 shkallë u ndie në pjesën perëndimore të Maqedonisë, kryesisht në Gostivar dhe Mavrovë.

Sipas të dhënave të EMSC, tërmeti u ndje në orën 12:57, ndërsa epiqendra ishte 18 km në veriperëndim të Gostivarit.l, shkruan gazeta Express.

Përveç shqetësimit të banorëve, nuk ka asnjë informacion mbi dëmet.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *