Në Shkup, sot protestohet për rastin “Monstra”

Në Shkup, sot protestohet për rastin “Monstra”
Foto: Alsat.m

Në Shkup sot do të mbahet protesta për drejtësi për rastin “Monstra”. Protesta është thirrur nga familjarët e të akuzuarëve, që sipas tyre ky proces është një montim klasik. Marshi i protestës do të nis në ora 13:00 nga Parku i Çairit, duke u finalizuar tek Prokuroria e Përgjithshme.

Thirrje për t’iu bashkuar protestës kanë bërë edhe krerët e koalicionit opozitar ASH-AAA, Ziadin Sela dhe Afrim Gashi, por asaj do ti bashkëngjiten edhe shumë personalitete të shoqatave të ndryshme./zhurnal.mk/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *