Nga 5 prilli Greqia heq kufizimet e fluturimeve për Maqedoninë

Nga 5 prilli Greqia heq kufizimet e fluturimeve për Maqedoninë
Foto: Mia.mk

Kufizimet në fluturimet midis Greqisë dhe Maqedonisë së Veriut, Shqipërisë dhe Turqisë do të hiqen më 5 prill, thonë nga Agjencia e Aviacionit Civil grek.

Fluturimet nga vendi nga kjo datë do të lejohen në të gjithë aeroportet greke, jo vetëm në aeroportin e Athinës siç ka qenë rasti deri më tani.

Greqia, ndërkohë, po zgjat kufizimet në fluturimet e brendshme deri në 29 mars, me përjashtim të nevojave urgjente të tilla si udhëtimet për shëndetin, biznesin, qëndrimin e përhershëm ose arsyet familjare./Telegrafi/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *