Njihuni me trajnerin më të ri në historinë e futbollit, është i Real Madridit

Njihuni me trajnerin më të ri në historinë e futbollit, është i Real Madridit
Huazuar nga: Gazeta Observer

Real Madrid kanë nënshkruar me një trajner 18-vjeçar, duke marrë epitetin si menaxheri më i ri i futbollit në botë, pasi ai mori detyrën e klubit uellsian Caerwys FC.

Jordan Hadaway e mori përsipër udhëheqjen e skuadrës së pestë të Ligës së Veriut në Uells, në nëntor.

Adoleshenti është gjithashtu një produkt i Real Madridit, që e sollën Jordanin për një seri leksionesh dhe seancash trajnimi në shtëpinë e tyre ‘Santiago Bernabeu’, transmeton lajmi.net.

Kjo bëri që ai të bëhet një anëtar i paguar plotësisht i ekipit Caerwys që është në pronësi të klubit spanjoll në Mbretërinë e Bashkuar.

Duke folur për SportBible, ai kujtoi: “Unë u rekomandova te klubi, i cili priti që unë të përfundoja licencën time të UEFA B, dhe tani jam një nga anëtarët e stafit të Real Madridit”.

“Është një pozicion mjaft i privilegjuar – duke i fërkuar supet me lojtarë si Raul, Alvaro Arbeloa, Roberto Carlos dhe Santiago Solari – dhe unë e dua këtë punë”.

Jordan fillimisht ishte trajner i përbashkët në Flintshire minnows Caerwys përpara se partneri i tij Ethan Jones të sëmurej dhe iu desh të merrte pushim.

Dhe i riu beson se mosha nuk është pengesë për të urdhëruar respektin në dhomën e zhveshjes – duke shpjeguar se, nëse jeni mjaft i mirë, jeni mjaft i moshuar.

https://twitter.com/LiverpoolHopeUK?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1226883080289476609&ref_url=https%3A%2F%2Flajmi.net%2Fweb%2Ftweet-button

/Gazeta Observer/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *