Perisic i gatshëm për huazimin tek Bayern, marrëveshja shumë afër

Perisic i gatshëm për huazimin tek Bayern, marrëveshja shumë afër

Bayern Munich është afër që të arrijë marrëveshje me Inter, për shërbimet e anësorit Ivan Perisic.

Objektivi kryesorë i kampionëve të Bundesliga në këtë merkato ka qenë Leroy Sane, por duket sikur dëmtimi i lojtarit ka shuar paksa entuziazmin e drejtuesve të Bayern.

Së fundmi, raportime nga Italia bëjnë të ditur se Perisic është emri që prinë në listën e dëshirave të Bayern.

‘Gazzetta dello Sport’ raporton se Bayern janë pranë marrëveshjes me lojtarin, dhe gjithçka mund të finalizohet këtë vikend, transmeton lajmi.net.

Lojtari pritet të kalojë tek Bayern në formë huazimi, me mundësi blerjeje për 30 milionë euro./Lajmi.net/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *