Prestigjiozja “ESPN” artikull për Kosovën: ‘’Brazili i Ballkanit …..’

Prestigjiozja “ESPN” artikull për Kosovën: ‘’Brazili i Ballkanit …..’

Rrjeti amerikan “ESPN”, e cila njihet për reportazhin që i bën botës sportive ka vendosur t’i kushtojë një artikull edhe asaj që ajo e quan “Brazili i Ballkanit”, kombëtares së Kosovës.

Shteti që fitoi pavarësinë në 2008 ka shumë mundësi të kualifikohet për në “Euro 2020” shkruhet në artikull. Gjithashtu në të përmenden statistikat mbreslënëse të Kosovës në Ligën e kombeve ,ku nën drejtimin e Challandes u shënuan 15 gola në 6 ndeshje dhe u tregua një nivel më i lartë se ekipet e tjera. Mosha mesatare e lojtarëve nënë 23 vjeç është diçka për tu admiruar gjithashtu shkruan ESPN, ndërkohë që e mbyll artikullin me fjalët se ‘kjo mund të jetë historia e radhës e rekordeve./inlife/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *