RMV: Rritet numri i gjobave për mosmbajtje të maskave

RMV: Rritet numri i gjobave për mosmbajtje të maskave
Foto: Ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni njofton se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit janë regjistruar 636 raste të mosmbajtjes së maskës mbrojtëse.

MPB ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e miratuara nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *