Rrëzohet nga biçikleta, vendos të padisë kompaninë e biçikletave

Rrëzohet nga biçikleta, vendos të padisë kompaninë e biçikletave

Simon Cowell ka vendosur së fundmi të padisë disa kompani të prodhimit të biçikletave elektrike, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Kjo pasi ai u bë për spital pasi u rrëzua nga një e tillë.

Simon po shqyrton çdo veprim ligjor, që të dalë kundër kompanisë që bleu biçikletën. Një avokat është shprehur se nëse procesi gjyqësor rezulton i suksesshëm, ai mund të marrë rreth 10 milionë dollarë. Ndërkohë që një ish-punonjës ka deklaruar se biçikleta Swind EB-01,  mund të arrijë deri në 60 milje në orë, e ndaluar në rrugët publike në Mbretërinë e Bashkuar dhe nuk duhet të përdoret pa trajnim./Lajmi.net/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *