Shpërblehet Cristiano Ronaldo

Shpërblehet Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo është vlerësuar si lojtari më i mirë i javës në Ligën e Kampionëve

Ronaldo shënoi het-trik dhe përmbysi rezultatin e ndeshjes së parë ndaj Atletico Madridit për ta kualifikuar Juventusin në çerekfinale të Champions League, raporton Gazeta Express.

Ai la prapa Lionel Messin, edhe pse edhe argjentinasi pati një javë magjike në Champions League – i cili shënoi dy herë dhe asistoi dy herë të tjera në fitoren 5-0 të Barcelonës ndaj Lyonit në “Camp Nou”.

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *