Si të përgatisim sallatën e frutave numër 1

Si të përgatisim sallatën e frutave numër 1

Si të përgatisim sallatën e frutave numër 1

 

Përbërësit

– 1 ananas
– 4 kivi
– 1 tas me luleshtrydhe
– 1 limon
– 2 lugë sheqer ose mjaltë
– 1 lugë gjelle me fara chia

Përgatitja

Në fillim copëtoni në kubikë të vegjël ananasin dhe më pas shtoni luleshtrydhet e ndara në gjysmë pasi i keni larë dhe pastruar mirë. Të njëjtën procedurë ndiqni edhe me prerjen e kivit.

Të gjithë frutat hidhini në një enë dhe përziejini që të përthithin lëngun e njëra-tjetrës. Më pas shtoni lëngun e shtrydhur të limonit, sheqerin ose mjaltin dhe farat chia.

Lërëni të ftohtë për më pak se 30 minuta dhe më pas shijojeni.

/anabel.al

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *