Silva i kalon testet mjekësore, gati për t’u transferuar te kjo skuadër

Silva i kalon testet mjekësore, gati për t’u transferuar te kjo skuadër

Sulmuesi i Milanit, Andre Silva, ka kaluar testet mjekësore para një transferimi te Monaco në Francë.

Calciomercato dhe RMC Sport raportojnë se Silva ka përfunduar testet në mëngjesin e ditës së martë, dhe se ai është gati tani të nënshkruajë një kontratë pesë vjeçare me Monacon, përcjell lajmi.net.

Milan do të fitojë 30 milionë euro nga shitja e tij, dhe këto para do t’i investojë në transferimin e Angel Correa.

Portugezi kaloi sezonin e kaluar në huazim te Sevilla, por skuadra spanjolle në fund nuk përdori mundësinë e tyre për blerje të përhershme për 35 milionë euro.

Në Francë te Monaco, Silva do të stërvitet nga trajneri Leonardo Jardim./Lajmi.net/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *