Sinoptikanët paralajmërojnë temperatura të ulëta për këtë periudhë të vitit

Sinoptikanët paralajmërojnë temperatura të ulëta për këtë periudhë të vitit

Sipas Entit Hidrometeorologjik deri të shtunën për shkak të ndikimit të masës së ftohtë të ajrit, motit të kthjellët dhe shtresë së borës që është prezentë në shumë sipërfaqe të vendit, temperaturat e mëngjesit do të jenë relativisht të ulëta për këtë periudhë të viti. Në dy ditët e ardhshme pritet që temperaturat të jenë në interval prej -8 deri në -1, të shtunën nga -6 deri në 0 gradë, ndërsa nga e diela do të jenë në rritje e sipër./Alsat/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *