Shabani shënon për fitoren bindëse te Rapperswil-it

Shabani shënon për fitoren bindëse te Rapperswil-it

Futbollisti shqiptar, Egzon Shabani, e filloi edicionin e ri në mënyrë më të mirë të mundshme. Ai me skuadrën e Rapperswil-it, si vendas triumfuan me rezultat 3:0 kundër Schaffhausen-it, në ndeshjen e javës së parë të Ligës së Dytë të...
read more
Historike, vendoset një rekord i çmendur në Botëror

Historike, vendoset një rekord i çmendur në Botëror

Në këtë Botëror janë thyer shumë  rekorde dhe janë vendosur shumë statistika interesante. Panama ka kaluar në avantazh kundër Tunizisë dhe me golin e shënuar është vendosur një tjetër rekord. Për herë të parë në histori të gjitha ekipet...
read more