Inspirim për grim veror: Tetë idetë më të mira të cilat i kemi huazuar nga vajzat e famshme (Foto)

Inspirim për grim veror: Tetë idetë më të mira të cilat i kemi huazuar nga vajzat e famshme (Foto)

Trendët e grimit këtë sezon janë më të larmishëm se kurrë më parë, ndërkaq ne po ju sjellim më të mirat që t’i kopjoni. Ngjyrat vibruese dhe të zjarrta këtë verë po i shohim gjithandej: në sy, buzë, faqe madje...
read more
Si të bëni grim dhe rregulloni flokët kur jeni për ngut? (VIDEO)

Si të bëni grim dhe rregulloni flokët kur jeni për ngut? (VIDEO)

A ju ka ndodhur që t’i vishni pizhamet dhe të rehatoheni në kolltuk por papritmas duhet të dilni me të dashurin ose shoqet? Flokët i keni të palara dhe nuk keni aspak kohë as për të bërë grim si duhet....
read more
Alicia Keys pa make up në Grammy Awards

Alicia Keys pa make up në Grammy Awards

Që në 2016 Alicia Keys njoftoi se ajo nuk do të pëdorte make up më.Dy vjet më vonë, Alicia e provoi këtë në natën e Grammy Awards ku u shfaq pa grim, shkruan Bon Zo. Pavarësisht që nuk grimohet më,...
read more
‘Sy maceje’, grimi për sy të bukur dhe të theksuar (Video)

‘Sy maceje’, grimi për sy të bukur dhe të theksuar (Video)

E dëshironi pamjen e cila do të mbahet në mend? Mësoni si të hipnotizoni rrethin në mini-shkollën e make-upit. Me grimin ‘Sy maceje’ mund të krijoni sigurinë e femrës misterioze, të dukeni joshëse dhe seksi. Sytë maceje me qerpikët të...
read more
No Image

Trend i ri i grimit: Theksoni sytë në mënyrë të thjeshtë dhe efektive

Ky trend freskues në grimin e syve është shumë i lehtë për ta kopjuar, thjesht do ta admironi. Këto ditë në Instagram është shfaqur edhe një trend i cili nuk është as bizar, as ekstrem, as i vështirë për ta...
read more
Vajza, asnjëherë mos flini pa hequr grimin!

Vajza, asnjëherë mos flini pa hequr grimin!

Me siguri ju ndodh që në momentet e lodhjes t’i thoni vetes se nuk ka lidhje që nuk e keni hequr grimin dhe se do ta bëni këtë në mëngjes. Cila është gjëja më e keqe që mund të ndodhë?...
read more