Burri edhe mund të bëhet Lider, por gruaja është Lidere e lindur!

Burri edhe mund të bëhet Lider, por gruaja është Lidere e lindur!

Nga: Pranvera Kasami Jo gjithkund si në vendin tonë 8 Marsi pritet me kaq entuziazëm, madje me plane nga më të ndryshmet për të festuar. S’ka të keqe të festojmë. Bile edhe te gjenerata e re eshte bartur po ky...
read more
Nga Makfirete Abdiji!

Nga Makfirete Abdiji!

Makfirete Abdiji, një mësuese e përkushtuar nga vendi ynë, ndan këtë shkrim të sajin me ne: Unë nuk di të shkruaj shumë mirë mirëpo gjithnjë preferoj të flas drejtpërdrejt, ta ngri zërin aty ku duhet, kurse tani po ngri zërin...
read more
Burrë apo grua? Imazhi i parë që shihni në foto zbulon një të fshehtë për ju…!

Burrë apo grua? Imazhi i parë që shihni në foto zbulon një të fshehtë për ju…!

I ngjan një quizz-i interesant të cilin mund ta bëni edhe ju, kudo ku ndodheni! Nga zyra, në shtëpi, në kafene, mjafton që t’i hidhni një vështrim fotos dhe të kuptoni imazhin e parë që shihni në të. Nëse është...
read more
Pini lëng karrote 8 muaj dhe shihni çfarë do të ndodhë!

Pini lëng karrote 8 muaj dhe shihni çfarë do të ndodhë!

Gruaja e cila kishte pirë për 8 muaj rresht lëng karrote ndjeu disa efekte të papara. Ann Cameron, e cili ka shkruar shumë libra për fëmijë, e lindur në 1943, tre vjet më parë, u diagnostikua me kancer të zorrëve....
read more
117 vjeçe, kjo është gruaja më e vjetër në botë

117 vjeçe, kjo është gruaja më e vjetër në botë

Një 117- vjeçare e cila vdiq të dielën (22 korrik) ishte njeriu më i vjetër në botë që ka arritur këtë moshë, konfirmon Rekordi botëror Guinness. Gruaja vdiq ndërsa Guinnes po i lëshonte çertifikatën si personi më i vjetër femër...
read more
105 vjeçarja që ende arrin të prekë këmbët, kjo është këshilla e saj (Foto)

105 vjeçarja që ende arrin të prekë këmbët, kjo është këshilla e saj (Foto)

Olive France është gruaja e moshuar e cila realizoi më së miri reklamën e një qëndrimi aktiv. Ajo kohët e fundit mbushi 105 vjet, duke e bërë atë një nga njerëzit më të moshuar në Lincolnshire dhe Mbretërinë e Bashkuar...
read more
Ç’duhet të bëjë një grua që të mos harrohet?

Ç’duhet të bëjë një grua që të mos harrohet?

Ti do të mbetesh gjithmonë në mendjen e tij, dhe kur mes jush nuk ka më takime, darka romantike apo zënka në mëngjes. Ke vendosur të ndahesh, apo sapo je njohur me dikë… Një femër duhet të ketë parasysh gjithnjë...
read more
Gruaja me kancer piu lëng karrote për 8 muaj

Gruaja me kancer piu lëng karrote për 8 muaj

Më poshte është shkruar historia e pabesueshme e Ann Cameron, gruas që shkruan librat e fëmijëve. Kjo është historia e saj se si ajo arriti të luftojë kancerin e zorrës së trashë me ndihmën e lëng karrote. Ani vendosi të marrë gjërat ...
read more
10 libra të mrekullueshëm që çdo grua duhet ta lexojë

10 libra të mrekullueshëm që çdo grua duhet ta lexojë

Gratë pëlqejnë çdo lloj libri. Midis tyre ekzistojnë zhanre romantike, frymëzuese, realiste dhe konflikt të mbrendshëm. Mund të kishim thënë se jo të gjitha këto histori kanë të bëjnë me dashurinë, por le të jemi të sinqertë – dashur...
read more
Historia e 8 marsit, ditës ndërkombëtare të gruas

Historia e 8 marsit, ditës ndërkombëtare të gruas

Dita Ndërkombëtare e Gruas ose “International Women`s Day” përkujtohet në çdo 8 mars çdo viti. Kjo është një ditë e madhe e kremtimit global për të gjitha gratë, vajzat, nënat e motrat në mbarë botën. Në rajone të ndryshme, kjo...
read more