Taktika e re e hakerave

Taktika e re e hakerave

Jo vetëm telekamerat, baby monitor, apo ruter i shtëpisë, hakerat tani pëlqejnë dhe makinat e kafesë, dhe peshkojnë steganografinë e Greqisë antike për të fshehur komunikimin mes dy palëve. Janë këto trendi i ri i krimit kibernetik teksa janë kthyer...
read more
Selena Gomez bëhet viktimë e hakerëve

Selena Gomez bëhet viktimë e hakerëve

Probleme në horizont për Selena Gomez, këngëtaren dhe aktoren e famshme së cilës i është vjedhur profili i Instagramit. Sipas TMZ-së, kushdo që ka vjedhur profilin ka postuar menjëherë foto nudo të Justin Bieber, ish të dashurit të saj. Një...
read more