Arti në zi, ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare!

Arti në zi, ndahet nga jeta aktorja e njohur shqiptare!

Arti shqiptar në zi. Është ndarë nga jeta një nga aktoret e njohura të kinematografisë së viteve ’90. Shpresa Bërdëllima ka ndërruar jetë në Bruksel si pasojë e një sëmundje të rëndë. “Zonjusha Gajtan”, siç njihen në rolin e saj në filmin “Vajzat...
read more
Libri i ri i Rihanës është një autobiografi për epokën e Instagramit

Libri i ri i Rihanës është një autobiografi për epokën e Instagramit

“Autobiografi vizuale”e ka quajtur ndryshe Rihana, librin e ri për jetën e saj që do të publikohet në treg së shpejti. Me rreth 1000 foto, libri do të hedhë dritë për jetën e saj në shumë drejtime. E veçanta e tij...
read more
Pse të rinjtë sot janë të palumtur?

Pse të rinjtë sot janë të palumtur?

read more
Gjithmonë ‘single’, këto vajzat shqiptare nuk na e kanë treguar asnjëherë partnerin!

Gjithmonë ‘single’, këto vajzat shqiptare nuk na e kanë treguar asnjëherë partnerin!

Prej një jete në ekran: të bukura, të suksesshme, shpeshherë në qendër të vëmendjes. Gjithmonë ka pasur një kuriozitet për të mësuar më shumë rreth jetës së tyre, por ato nuk kanë dashur që lajmet të përfshnin edhe jetën e...
read more
Një e diel e zakonshme, si ta bëjmë më të bukur atë?

Një e diel e zakonshme, si ta bëjmë më të bukur atë?

Të dielat kanë qenë të destinuara të quhen “Ditë kushtuar familjes”, të ndash kohë me ta, duke udhëtuar dikund, duke vizituar male, duke ngrënë drekën së bashku, apo duke u marrë me aktivitete të lira. Epo jo gjithkush i ka...
read more
Sot, dita botërore e vajzave!

Sot, dita botërore e vajzave!

Sot, më 11 Tetor të vitit 2012, Organizata e Kombeve të Bashkuara, shpalli këtë ditë si ditën botërore të vajzave. Çdo vajzë ka shumë për të thënë, sepse pikërisht vajzat i japin jetë njerëzisë, dhe ato jetëra i mbushin përplot...
read more
Motra është gjysma e zemrës sonë

Motra është gjysma e zemrës sonë

Nëse keni një motër, me siguri do ta dini përmbajtjen e këtij artikulli. Ajo është pjesë jona, e zemrës dhe shpirtit tonë. Ajo na njeh si askush, na ndihmon në momente të vështira dhe na mbështet edhe kur bëjmë gabime....
read more
Për ty

Për ty

Ditët mund të jenë vetëm një përditshmëri në dukjen e parë, një proces  gjithmonë i njëjtë, i cili na ka bërë prehë dhe ndonjëherë ndjehemi të lodhur, e mbase kështu është, lodhemi. Ne punojmë, dhe jemi mbërthyer fort pas rutinës,...
read more
Gabimi që bën çdo prind: Ndërhyn kur dy fëmijë grinden e nuk duan të ndajnë lodrat; Ja këshilla e psikologut

Gabimi që bën çdo prind: Ndërhyn kur dy fëmijë grinden e nuk duan të ndajnë lodrat; Ja këshilla e psikologut

Jemi rritur dhe po rrisim fëmijët tani me idenë që të ndarit të gjërave është virtyti më i mirë. Por a mundet vërtetë një fëmijë ta kuptojë se çdo të thotë të ndajë gjërat e tij të parapëlqyera me të...
read more
Rëndësia e madhe që ka ekspozimi ndaj fjalëve, në zhvillimin e trurit të fëmijëve

Rëndësia e madhe që ka ekspozimi ndaj fjalëve, në zhvillimin e trurit të fëmijëve

Ashtu si dhe përqafimi, i cili thuhet se ndihmon në zhvillimin e trurit të bebeve të vogla, e njëjta gjë mund të thuhet edhe për bisedat që ne zhvillojmë me ta. Në fillim, mund t’ju duket e çuditshme biseda me...
read more