Ja 5 gjërat që duhet të bëni çdo fillim jave!

Ja 5 gjërat që duhet të bëni çdo fillim jave!

Shumica e njerëzve e urrejnë ditën e hënë duke menduar se kanë një javë të gjata para dhe ideja se çdo mëngjes duhet të zgjohen për punë i lodh tej mase. Por në fakt është krejt e kundërta nëse ju...
read more
Këshillë nga një nënë beqare: Ndaloni së bleri këto 3 gjëra dhe do të  kurseni shumë para

Këshillë nga një nënë beqare: Ndaloni së bleri këto 3 gjëra dhe do të kurseni shumë para

Një nënë beqare, ka dhënë disa këshilla se si ajo ia doli të kursejë mijëra dollarë, në muaj vetëm duke shmangur blerjen e tre gjërave. Rroba të reja E para gjë që bënte, kjo nënë sapo merrte rrogën ishte blerja...
read more
Këshillat e Angelina Jolie janë gjithçka duhet të dëgjojmë, sot!

Këshillat e Angelina Jolie janë gjithçka duhet të dëgjojmë, sot!

Angelina Jolie, është një nga yjet e Hollivudit, e cila do të jetë në kopertinën e Harper’s Bazaar për dhjetorin. Përveçse aktore, 20 vitet e fundit të jetës së saj ajo ia ka dedikuar edhe humanizmit, duke luftuar kundër varfërisë...
read more
Ky është problemi më i madh i shëndetit mendor, që ti s’e ke dëgjuar më parë!

Ky është problemi më i madh i shëndetit mendor, që ti s’e ke dëgjuar më parë!

Vite më parë të po këtij shekulli, është përjetuar një epidemi mbarë botërore e shëndetit të dobët mental dhe sëmundjeve që lidhen me të. Ndërsa depresioni është ai që lidhet më së shumti me shëndetin mendor, shkak i paaftësisë në...
read more
Një e diel e zakonshme, si ta bëjmë më të bukur atë?

Një e diel e zakonshme, si ta bëjmë më të bukur atë?

Të dielat kanë qenë të destinuara të quhen “Ditë kushtuar familjes”, të ndash kohë me ta, duke udhëtuar dikund, duke vizituar male, duke ngrënë drekën së bashku, apo duke u marrë me aktivitete të lira. Epo jo gjithkush i ka...
read more
Vicktoria Beckham ka një këshillë për të gjitha ato vajza që kanë frikë nga plakja ”Duhet thjesht të…”

Vicktoria Beckham ka një këshillë për të gjitha ato vajza që kanë frikë nga plakja ”Duhet thjesht të…”

Është e vështirë të përcaktosh stilin e veshjes së Victoria Beckham, ndoshta sepse gruaja kameleon që prej vitesh udhëheq industrinë e modës së veshjeve intime, ka ditur që gjatë të 45 viteve të saj të guxojë dhe t’i provojë të...
read more
4 fjalitë që i heqin trurin çdo mamaje që ka fëmijë adoleshent

4 fjalitë që i heqin trurin çdo mamaje që ka fëmijë adoleshent

Keni fëmijë adoleshent? Ja cilat janë 4 fjalitë që mund t’ju bëjnë të humbni durimin edhe nëse jeni nëna më e qetë në botë! 1. Unë jam kështu! Ka shumë mundësi të merrni një përgjigje të tillë në ndonjë situatë kur...
read more
Motra është gjysma e zemrës sonë

Motra është gjysma e zemrës sonë

Nëse keni një motër, me siguri do ta dini përmbajtjen e këtij artikulli. Ajo është pjesë jona, e zemrës dhe shpirtit tonë. Ajo na njeh si askush, na ndihmon në momente të vështira dhe na mbështet edhe kur bëjmë gabime....
read more
Gabimi që bën çdo prind: Ndërhyn kur dy fëmijë grinden e nuk duan të ndajnë lodrat; Ja këshilla e psikologut

Gabimi që bën çdo prind: Ndërhyn kur dy fëmijë grinden e nuk duan të ndajnë lodrat; Ja këshilla e psikologut

Jemi rritur dhe po rrisim fëmijët tani me idenë që të ndarit të gjërave është virtyti më i mirë. Por a mundet vërtetë një fëmijë ta kuptojë se çdo të thotë të ndajë gjërat e tij të parapëlqyera me të...
read more
Rëndësia e madhe që ka ekspozimi ndaj fjalëve, në zhvillimin e trurit të fëmijëve

Rëndësia e madhe që ka ekspozimi ndaj fjalëve, në zhvillimin e trurit të fëmijëve

Ashtu si dhe përqafimi, i cili thuhet se ndihmon në zhvillimin e trurit të bebeve të vogla, e njëjta gjë mund të thuhet edhe për bisedat që ne zhvillojmë me ta. Në fillim, mund t’ju duket e çuditshme biseda me...
read more
1 2 3 6