Po bënte selfie sipër murit, rrëzohet për vdekje biznesmeni kinez

Po bënte selfie sipër murit, rrëzohet për vdekje biznesmeni kinez

Bashkëthemeluesi dhe kryetari i konglomeratit gjigant kinez HNA Group ka vdekur pasi ra aksidentalisht në jug të Francës, thuhet në një deklaratë e kompanisë. Wang Jian, 57 vjeç, ra nga një mur në fshatin Bonnieux në Francë të martën pasi...
read more
E pabesueshme: Selfie zbulon sa gjatë do të jetoni!

E pabesueshme: Selfie zbulon sa gjatë do të jetoni!

Shkencëtarët kanë zbuluar që selfie nuk është e thënë të jetë e dëmshme. Fotografitë tuaja mund t’ju tregojnë se a vuani nga ndonjë sëmundje, si edhe sa gjatë do të jetoni. Ekzistojnë dy tipa buzëqeshjeje – artificiale dhe natyrale. Për...
read more
E keni vënë re efektin e ri të selfie-ve? I mrekullueshëm dhe falas!

E keni vënë re efektin e ri të selfie-ve? I mrekullueshëm dhe falas!

Bekuar qofte drita natyrore. Bekuar qofte dielli dhe perendimi qe perskuq horizontin e detit te pamase. Selfie-t me te papara behen ne vere dhe eshte e qarte perse: dielli eshte efekti me i mrekullueshem per foto, vecanerisht ne perendim, kur...
read more
Ju që jeni të fiksuar pas “selfieve”, më mirë mos e lexoni këtë lajm!

Ju që jeni të fiksuar pas “selfieve”, më mirë mos e lexoni këtë lajm!

read more