Sa janë rrogat e lojtarëve shqiptarë në Serie A?

Sa janë rrogat e lojtarëve shqiptarë në Serie A?

La Gazzetta Dello Sport ka zbuluar pagat e lojtarëve në Serie A. Gazeta sportive më e madhe italiane, Gazzetta Dello Sport, ka publikuar të gjitha rrogat e skuadrave të Serisë A për sezonin 2017-2018. Sigurisht mes tyre, edhe ato të...
read more
Pesë kampionatet që kanë shpenzuar më së shumti, prinë Premier Liga

Pesë kampionatet që kanë shpenzuar më së shumti, prinë Premier Liga

Afati kalimtar veror për futbollistë ka përfunduar në kampionatet kryesore evropiane. Skuadrat e vetme që do të kenë mundësi të shpenzojnë ende nga pesë kampionatet kryesor evropiane janë ato spanjolle, pasi afati kalimtar në Spanjë përfundon so...
read more
Kuqezinjtë në fushë dhe në stol në javën e parë të Serisë A

Kuqezinjtë në fushë dhe në stol në javën e parë të Serisë A

Serie A pritet të flasë kuqezi këtë edicion, edhe pse në javën e parë jo gjithcka shkoi mirë. Vetëm 3 futbollistë të Kombëtares Shqiptare kanë zbritur në fushë gjatë fundjavës. Ashtu sic pritej Hysaj e nisi titullar me Napolin, duke...
read more
Juventusi zyrtarizon Matuidin

Juventusi zyrtarizon Matuidin

Edhe zyrtarisht Blaise Matuidi është lojtar i Juventusit. Juventusi ka bërë të ditur se mesfushori francez, Blaise Matuidi, ka kryer me sukses testet mjekësore dhe tani edhe zyrtarisht është lojtar i “Zonjës së Vjetër”. Matuidi, që u transferua...
read more