Zbulohet një detaj i rëndësishëm nga aksidenti i Emiliano Sala

Zbulohet një detaj i rëndësishëm nga aksidenti i Emiliano Sala

Futbollisti Emiliano Sala, i cili vdiq nga një përplasje e aeroplanit në kanalin anglez, ishte ekspozuar ndaj niveleve të larta të monoksidit të karbonit, ka zbuluar një raport, përcjell lajmi.net.

Argjentinasi dhe piloti David Ibbotson, gjetën vdekjen pas rrëzimit të aeroplanit më 21 janar, kur po udhëtonin drejt Cardiffit nga qyteti francez, Nantes.

Dega e Hetimit të Aksidenteve Ajrore (AAIB), tha në një raport se testet e toksikologjisë gjetën një nivel të lartë të ngopjes së monoksidit të karbonit në gjakun e Salah.

Piloti Ibbotosn nga Lincolnshire, ende nuk është gjetur.

Por, besohet se edhe ai do të ishte ekspozuar ndaj monoksidit të karbonit, sipas raportit./Lajmi.net/

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *