Zyrtare: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani do të garojnë bashkë në zgjedhje

Zyrtare: Albin Kurti dhe Vjosa Osmani do të garojnë bashkë në zgjedhje

Lista e Vjosa Osmanit në zgjedhjet e 14 shkurtit do të garojë në kuadër të listës së Lëvizjes Vetëvendosjes.

Kjo u bë e ditur në konferencën për media të mbajtur nga Vjosa Osmani dhe lideri i LVV-së, Albin Kurti.

Lideri i lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti tha se me Vjosa Osmanin do të garojnë bashkë në një listë.

“Sapo kemi nënshkruar marrëveshjen e parimeve dhe synimeve politike, marrëveshje kjo për një shtet me drejtësi dhe pa korrupsion…”, tha ai.

Ai tha se më 16 janar do ta dorëzojnë listën e kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e 14 shkurtit./Telegrafi/

blob:https://www.facebook.com/4780fdf1-afbe-4e98-829d-e9528dd090fb

Comments

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *